| anonim_4396 a întrebat:

Am mancat usturoi si ceapa, n-am mancat foarte mult, dar am luat o muscatura din usturoi +ca, cartofii erau cu usturoi, a trecut in jur de o ora atunci si acum am mancat un mar, s-ar mai putea sa miros? help, vreau la sigur.

5 răspunsuri:
| MadRabbiT a răspuns:

Dap o sa mai miroasa, chiar daca te speli pe dinti cu pasta tot o sa mai miroasa pana trece! 2 3 ore ar fi de ajuns

suntserios
| suntserios a răspuns:

Clar mirosi... dureaza ore intregi mirosul de ceapa si usturoi

| Sofer a răspuns:

Spalate bine pe dintii ca scapi de miros.

| pufulescu a răspuns:

Ai cafea prin casa?
Daca ai boabe mananca cateva boabe, daca e macinata mananca o lingurita fara sa o inghiti ca pe pastila, cauta sa mesteci cat poti de mult. Mirosul va disparea 90 %!

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Baga un somn de 2-3 ore