| DianaDianaDia a întrebat:

Am nasul mare si nu doar eu consider asta, ci mi-au spus si altii ca am nasul mare. Are o forma foarte ciudata, e subtire sus si dupa vine varful turtit, nu stiu cum sa explic. Nu-mi place sa fac deloc poze, din cauza nasului meu, pur si simplu imi strica toata poza, iese foarte in evidenta. M-am saturat sa ma critice toata lumea. Parintii mei nu ma lasa sa mi-l operez si nici n-am bani pentru o astfel de operatie sad Consider ca nimeni nu se uita la mine din cauza nasului meu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Nimeni nu este perfect. Fiecare are câte un mic defect. Sunt sigură că nimeni nu va fugi de tine doar pentru faptul că ai nasul puţin mai mare decât alţii. Cine te place, te place pentru sufletul şi caracterul tău în primul rând.
Dacă îţi doreşti să îl micşorezi, îţi poţi face o operaţie estetică după 18 ani, din propriul buget eventual.
Sunt şi vedete care au nasul mare dar au ales să nu îl opereze deoarece e semnul lor distinctiv. De exemplu, uită-te la Andreea Tonciu, are nasul mare, a vrut să-l opereze dar s-a răzgândit, spunând că nu va mai fi ea însăşi.

Toate cele bune!

| Sოﺁℓε a răspuns:

Termina sa te mai simti asa.Nu esti singura din lumea asta care are cate vreun defect.Cati ani ai?happy
Ai toata viata la dispozitie sa iti faci un iubit si iti zic eu ca o sa te placa asa cum esti tu.Mai asteapta pana o sa lucrezi si o sa ai bani daca si atunci o sa mai vrei sa il schimbihappy

| ElenaSA a răspuns:

Cand vei creste o sa decizi daca este in regula sa recurgi la operatie. Si vei avea si banii necesari pentru asta. Unele vedete si-au transformat nasul mare in elementul lor distinctiv si nu vor sa-l opereze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nasul te impiedica sa iti faci un iubit, ci atitudinea ta. Pari complexata, nesigura pe tine, te gandesti "aoleu, oare o sa vada ca am nasul nu stiu cum?''.
Lumea te critica oricum ai fi, trebuie tu sa te accepti asa cum esti.
In plus, nu esti singura cu probleme la nas. Cred ca era mai rau daca erai schioapa sau cocosata; ma rog, poate am exagerat, dar gandeste-te ca un nas urat e totusi un defect mai usor de suportat.
Sfatul meu este sa fii mereu cu zambetul pe buze, sa pari sigura pe tine, iar ceilalti nu vor mai vedea teama ta de a fi criticata. Cum sa te accepte ceilalti daca tu nu te accepti?
Prefa-te ca nici nu stii ca exista acest defect si vei vedea ca nici ceilalti nu il vor mai observa.
Operatie iti vei putea face cand vei avea serviciu, daca acum nu iti permite situatia financiara, insa, pana atunci, poate vei invata sa te accepti asa cum esti.
Si tine minte, esti frumoasa asa cum te-a lasat Dumnezeu! Trebuie lucrat putin la atitudine, in rest esti OK! kiss

| dana12848 a răspuns:

O sa cresti mare si o sa-ti faci operatia din bani taitongue

| BadLara a răspuns:

Fetele cu nasul mare sunt mai strâmte.Cine ştie cunoaşte!

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru BadLara):

Iar baietii cu nasul mare sunt bine dotati.
Cu toate astea nu-s mandru de nasul meu, dar se putea si mai rau laughing