| Anonymususer9998 a întrebat:

Am nevoie de aprobari de la primarie daca vreau sa filmez pe strada sau in parc?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta ar mai trebui.Si sa mai platesti si vreo taxa.Asa se gaseste unul ca tine sa le dea idei.

| Sofer a răspuns:

Nu iti trebuie nicio aprobare. Poti filma fotografia oriunde pe strazi in orase.

| pufulescu a răspuns:

Ca sa filmezi ce? Daca iti filmezi prietena in parc sau copilul la locul de joaca nu ai nevoie de aprobari. Daca faci un film insa si il mai si publici, pentru profit, s-ar putea sa te " agate" si sa te intrebe daca ai avut aprobare.

| florinflorescu a răspuns:

Daca filmezi in scopuri personale nu ai nevoie de aprobari. Daca filmezi in scopul publicarii si profitului de pe urma acestor filmari, atunci ai nevoie.

| Decicumzici a răspuns:

Nu doar de la primarie, ci si de la guvern.

| Anonymususer9998 explică:

Va fi un scurtmetraj pe care vreau sa il inscriu intr-un festival de film. Nu vreau sa fac profit.