| lavi_3444 a întrebat:

Am nevoie urgent ajutor! am de facut o compunere la franceza in care sa descriu un traseu cu urmatoarele mijloace de transport:avionul, trenul, masina, si autocarul.pentru fiecare dintre mijloacele de transport trebuie sa scriu un avantaj si un dezavantaj! IN FRANCEZA! DAU FUNDITA E FOARTE URGENT! VA ROG ajutati-ma!:Xlove strucklove struck:*:*

Răspuns Câştigător
| ÐÿÅ a răspuns:

Nu stiu in franceza, dar poti traduce tu pe google translate.In romana: AVION:Stau in avion.Ma uit pe geam si e o priveliste de poveste, dar dintr-o data se intuneca, nu se mai vede nimi.se facuse noapte. TREN:Stau in tren.Ce vad? O multime de oameni care asteapta cu nerabdare sa coboare.Trenul facea Puf Puflaughing. MASINA:Ma trezesc deodata in masina mea.Atunci intelesesem ca a fost doar un vis si ma duceam spre...(ce doresti tu sa zici). AUTOCAR:Ma urcam incet, incet si inima imi batea cu putere.Era prima mea calatorie cu autocarul si aveam doar 7 ani.Imi era frica, dar mi-am facut curaj pentru ca fratele meu era langa mine.