| VibeTrix a întrebat:

Am o foarte mare problema...Pot zice problema psihica, care se poate rezolva cu un psiholog..Pana ajung la psiholog vreau sa va zic si voua si sa-mi spuneti cum sa scap de aceasta problema.
Puteti spune ca nu e una grava, dar psihic e foarte.
Am facut operatie la picior acum aprox. 1 luna si de-atunci visez încontinuu ca fac iar o operatie, ba la cap laughing ba la picior.....si asa mai departe. E foarte greu si cred ca visul e realitate,dar cand ma trezesc nu e asa. Cum pot scapa de ea?
T/A,am spus ca nu mai pun intrebari, dar asta e una destul de grava pentru mine.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Kyubii a răspuns:

Totul e doar în mintea ta. Cu puțin control reușești.
Totul ține de cum îți foloșești tu creierul în privința asta.
Dacă de fiecare dată înainte să adormi tu te gândești că aolo iar o să visez aia și aia, normal că așa o să se întâmple.
Am aceeși problemă, dar cu visele urâte, însă am învățat să mă controlez!

| Kyubii a răspuns (pentru Kyubii):

Mulțumesc pentru fundă, sper că ți-am fost de ajutor și că o să reușești să treci peste acest moment critic din viața ta! :*

| VibeTrix explică (pentru Kyubii):

Da,multumesc si eu :*

12 răspunsuri:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Femeie,esti tu socata si creierul are prostul obicei de a retine experientele traumatizante.O sa se duca in timp,daca incerci sa intelegi singura ca e o amarata de operatie,nu un sacrificiu uman.O alta solutie ca sa nu zici ca sunt rau, mergi in padure, unde sunt ursi, singura la miezul noptii. Daca mai scapi o sa uiti de operatiem, daca nu....asta e, oricum uiti de operatie.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Copac13 a răspuns:

Iti infingi frica si te operezi din nouwinking
glumeam o sa treaca cu timpu si mie mi so intamplat da nu cu operatie

| VibeTrix explică (pentru Copac13):

Nu o sa treaca.E usor de zis, dar de facut.

| Copac13 a răspuns (pentru VibeTrix):

La stsiu eu ce spun o sa treaca ca si eu am avut vise din astea nu te speri ais cu psihologul iti da pastile care mai rau te fac

| VibeTrix explică (pentru Copac13):

Psihologul nu lucreaza cu pastile. Lucreaza cu creierul.

| Copac13 a răspuns (pentru VibeTrix):

Ala iti da pastile mai din orice crdema team dezamgit eu vreo data

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Copac13):

Pai cum sa o dezamagesti? Doi nebuni se inteleg laughing

| Copac13 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Eu stiu din experienta laughing)))