| ChrisRoGamer a întrebat:

Am o prietenă și vreau să știu dacă mă place, cum fac? PS:Am 14 ani happy

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey!
1. Îți acordă atenție

Atunci când unei fete îi place de tine, primul lucru pe care-l va face va fi să vorbească cu tine. Va vrea să te cunoască mai bine. Și asta o poate face numai într-un singur fel: vorbind cu tine și petrecând cât mai mult timp în preajma ta.

Va vrea să fie lângă tine. Chiar dacă vorbești cu prietenii tăi și nu prea o bagi în seamă, o vei vedea mereu lângă tine. Te va asculta cu interes, chiar dacă îi vorbești despre cum cresc buruienile.

2. Te sună și-ți trimite mereu mesaje, chiar dacă tu nu o faci niciodată

Nu are nicio importanță dacă tu nu o suni niciodată. Ea va găsi mereu un motiv să o facă.

Îți trimite mesaje cu textul "ce mai faci?" chiar dacă ultima oară ați vorbit acum două zile.

3. Te atinge

Probabil, acesta este cel mai important semn dintre toate. O femeie căreia nu-i place de tine va încerca să evite pe cât de mult posibil contactul fizic cu tine.

Deci, stă băgată în "sufletul tău" când pe canapea e suficient loc?

Te lovește în joacă când o tachinezi, faci o ironie sau o glumă mai deocheată?

Când mergeți pe stradă, se bagă în tine, își atinge mâna de mâna ta?

"Te perie?" Culege "scame imaginare" de pe tine?

Eu zic că-i place de tine.

4. Te întreabă dacă ai prietenă

O tipă care nu este interesată de tine, nu este curioasă dacă te vezi sau nu cu alte fete. Cel mai probabil nu te va întreba direct dacă ai prietenă, o va face mai subtil. De exemplu, va zice ceva de genul:

"Sper să nu se supere prietena ta că vorbești atât de mult cu mine."

5. Face exerciții de admirație

Dacă când întorci capul, o surprinzi în mod repetat uitându-se la tine din cealălaltă parte a încăperii, este iarăși un semnal important.

6. Face eforturi în a îndrăgi lucruri care ție îți plac

De exemplu, dacă ție îți place formula 1, va încerca să discute cu tine despre formula 1, chiar dacă doar "Schumacher" e tot ce știe.

7. Se amuză cu prietenele ei pe seama ta, cu tine de față.

Deși la prima vedere pare o lipsă de politețe, în realitate e de bine.

8. Nu-ți vorbește de alți bărbați

Dacă nu-ți vorbește de fostul ei prieten sau nu menționează alți bărbați în discuții, este iarăși un indicator destul de puternic aș putea spune.

9. Râde la absolut toate glumele tale

Acesta nu este un indicator pe care te poți baza tot timpul. Poate chiar ești amuzant sau poate e ea prea politicoasă. Dar, dacă vine în combinație cu cel puțin 4 indicatori descriși aici, e semn bun.

De fapt, aici poți face și un mic test. Spune un banc sau fă o glumă care știi sigur că nu este deloc amuzantă. Dacă râde, înseamnă că e retardată. Nu, nu! A fost o glumă. happy Înseamnă că cel mai probabil te place.

10. Bate un apropo la o invitație

O femeie care să facă în mod direct o invitație în oraș unui bărbat? De obicei, nu prea se întâmplă.

În schimb, este posibil să facă o remarcă cu privire la planurile ei. De exemplu, poate să zică:

"A apărut filmul …x… și vreau să-l văd."

La o asemenea afirmație, răspunsul tău trebuie să fie:

"Ce? Vrei să vezi filmul …x…? Ce coincidență…Și eu vreau să-l văd. Hai să mergem să-l vedem împreună!"

11. Îți face complimente

La fel ca și râsul la glume, complimentele făcute în mod repetat și în combinație cu alte semnale, ar trebui să-ți dea de gândit.

Daca se comporta asa atunci s-ar putea sa te placa...s-ar putea!
Bafta!

-Blytz-

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O intrebi.Ca vad ca nu iti dai seama dupa comportamentul ei fata de tine.

| T0T a răspuns:

O întrebi. Ce greu era.