| syd2 a întrebat:

Am o problema, de cand am ascultat o melodie m-am acufundat intr-o stare de tristete, si nu pot scapa de ea, ma gandesc doar la rau si nu-mi iese din cap gandul ca apropiatilor mei li s-ar putea intampla ceva rau. Cum sa scap de aceasta stare grea?
Melodia o aveti aici : https://www.youtube.com/watch?v=GEUpQ5pCSOQ
E strasnica, pentru mine, titlul ei se traduce ca Pavana pentru o printesa moarta. Imi aminteste de moarte si de o prietena de a mea foarte buna care deja nu a mai intrat de zile bune pe skipe, ca doar asa comunicam.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Ascultă ceva vesel, "#NoapetaTârziu Ca la noi", sau ceva gen. nu te mai gândi, nu te inchide in tine când asculţi ceva trist, melodiile alea fac doar să te închizi in tine nu fac un bine happy.

| syd2 explică (pentru raMLesS):

Intelegi, sunt melodii clasice si le iubesc, am dat de acesta melodie din greseala :(. Ravel... ma intristeaza mereu, n-ati de exemplu melodia care m-a adus in starea aceasta : https://www.youtube.com/watch?v=GEUpQ5pCSOQ

| Mieeez666 a răspuns (pentru raMLesS):

NoapteaTarziu..Bleh.
Manelele. laughing)

| Croampa a răspuns:

Ma, daca nu erai tu, ti-as fi sugerat sa ascui oleac' de rock, da' degeaba iti zic ca oricum stiu ca n-o s-o faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu de obicei esti asa deprimat? Imi amintesti de o persoana apropiata.

| L1feDRAIN a răspuns:

Fata aia cu numele 3 inimi?

Eu am una in skype pe care o cheama 0rgasm.

Pune-ti DupStep si scapi de tristete macar ca nu iti place o sa te enrveze in loc sa te intristeze.
Tot e un bonus nu? rolling on the floor

A si pentru mine e doar o melodie trista cintata la pian in stil clasic pe care il adori doar tu.

| syd2 explică (pentru L1feDRAIN):

Nu aia, dar alta, 3 inimioare este mereu.

| L1feDRAIN a răspuns (pentru syd2):

Care acum...

| syd2 explică (pentru L1feDRAIN):

Vorbeam de Ecaterina.

| L1feDRAIN a răspuns (pentru syd2):

Du-te-n p* daca tie iti e dor de ea ma impusc azi acum!

| L1feDRAIN a răspuns (pentru syd2):

Tu Verbesti in fiecare zi au trecut 3 fara sa vorbesti si iti e DOR EU TOATA VARA MA CHINUI SI ASTEPT SA VINA O DATA 1 SEPTEMBRIE S-O VAD SI SO AUD IAR. Iar tie iti e dor!? Te MANANC DE VIU! Dracule! Satano! 666 pe fruntea ta cu singe scrie! Nu vreau sa te vad!

| LovelyA17 a răspuns:

Îți petreci timpul cu prietenii tăi. )) Chiar dacă acea melodie are o influență rea, negativă asupra ta, tu ai putea schimba asta. Apropiații tăi sunt în regulă și vor fi în regulă. Trebuie doar să te liniștești, să încerci să te controlezi singur pe tine și gândurile tale. Încearcă să te gândești la ceva amuzant, privește o comedie... laughing Privește un desene animat big grin

| syd2 explică (pentru LovelyA17):

Voi incerca multumesc happy, apreciez.