| Xfactor_2745 a întrebat:

Am o problema, de cateva luni am niste zone fara par pe barba si sunt destul de mari.Stiti de la ce ar putea fi si cea as putea sa fac sa mi reapara par in zonele respective?(mentionez ca am 17 ani ) FUNDA

10 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Uneori as vrea sa nu am barba. laughing
sa nu ma rad zi de zi, sa nu arat ca ultimu boschetar. tongue

depinde in unele zone cresc mai rar in altele mai des, e genetic. mie de ex imi creste foarte repede in varful barbii, si sub buza.

| Xfactor_2745 explică (pentru Danzell):

Chestia cu barba tine de gusturi. Eu consider ca orice barbat arate mai bine cu barba (acum nu una de preot una ingrijita)

| Denly a răspuns:

big grin barbiereste-te si cu timpul va creste mai deswinking

| Xfactor_2745 explică (pentru Denly):

Problema este ca nu am deloc par in acele zone este efectiv o chelie.Am sa incerc sa ma barbieresc mai des

| Danzell a răspuns (pentru Denly):

Firul de par nu va creste daca te razi. e doar un mit.

| Denly a răspuns (pentru Danzell):

Aaa, nu stiam.

| Danzell a răspuns (pentru Denly):

Ai impresia ca iti creste mai gros, insa gandeste-te ca firul e conic. gros la baza si subtire la varf. cand creste firul nu se subtiaza la varf tongue

| Denly a răspuns (pentru Danzell):

laughing)))

| KilluaZoldyck a răspuns:

Si eu am 17 si tot am zone cu chelie, dar nu m-am intrebat de ce laughing))

| Xfactor_2745 explică (pentru KilluaZoldyck):

E ciudat.In plus la mine zonele sunt destul de mari si ma deranjeaza.