| Abrudan_Iulia_1996 a întrebat:

Am o problema! Prietena mea si cu mine placem acelasi baiat, este cea mai buna prietena. Stie ca acel baiat are sentimente pentru mine, dar ea continua sa spuna:Eu l-am cunoscut prima! Si asta nu este normal intre doua prietene! Suntem prietene de la 5 ani, nu vreau sa stric prietenia...Si nu pot nici sa nu-l plac pe acel baiat, deci sunt foarte CONFUZA! Ea de aceea este asa de negativista cu mine pentru ca ii s-a uracat acel baiat la cap! As vrea sa nu ne mai certam pentru acest baiat..Si sincer acum ma simt ca si intr-o telenovela!

Răspuns Câştigător
| alexiageorgiana1995 a răspuns:

Pai daca tu si prietena ta il placeti amandoua, si ea l-a vazut prima, ai doua variante: 1.incearca sa renunti la el, lasandu-l prietenei tale, chiar daca e greu, incearca sa gasesti al baiat; 2.incercati amdoua sa vorbiti cu el, sa vedeti cum e, cum vorbeste, ce fel de om e, apoi vedeti care-l place mai mult; daca si dupa asta amandoua il placeti la fel, poate chiar mai mult, puteti sa-l indrebati/vedeti pe care din voi o place mai mult sau sa incercati sa-l lasati in pace amandoua; poate ca e baiatul viselor tale, dar nu merita sa te certi cu cea mai buna prietena si s-o pierzi pentru el. poate intr-o zi o sa-l pierzi si pe el, aflandu-te ca esti si fara prietena cea mai buna si fara prieten. un baiat niciodata nu trebuie sa intervina in relatia a doua cele mai bune prietene, numai si numai daca el chiar dovedeste ca merita sa renunti la prietena ta pr el... dar chestia asta nu prea se intampla in viata reala, ci doar in telenovele, cum zici tu... nu stiu daca te-am ajutat, dar asta e parerea mea.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, e la moda ca 2 prietene sa placa acelasi baiat, prin asta trec si eu.
Parerea mea este ca acea fata nu iti este cu adevarat prietena...
Daca acel baiat are sentimente pentru tine, ea ar trebui sa stea deoparte, nu sa se bage intre voi.
In aceasta situatie, baiatul este cel care trebuie sa aleaga...sau cine stie, poate nu o va alege pe niciuna dintre voi.

| chiccabella a răspuns:

Parerea mea e ca el trebuie sa lamureasca problema sa ii spuna ca el te place pe tine iar pe ea o simpatizeaza ca pe o amica, ok? pentru ca nu are rost sa stricati amicitia voastra pentru un baiat.Baietii vor veni si se vor duce mereu, dar o prietena ramane.