| PandaEcrazy a întrebat:

Am reusit cumva sa imi fac un pierce sub limba, nu vreau sa va minunati sau sa spuneti ca sunt nebuna, am mai vazut cazuri de-aste.
nu inteleg ceva, de ce s-a umflat limba? acea pielita se afla in asa stransa legatura cu limba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Probabil ca nu suporta zona pierce-ul si imflameaza tot din jurul lui. Pierce-ingul este argint/aur sau tinichea? De obicei la tinichea se umfla si se face rosie zona. Pielita aceea face legatura cu limba si din cauza ca ele sunt legate, face transmisia catre limba si de aceea s-a inrosit.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

laughing) s-a suparat si ea si vrea sa scoti chestia aia
igiena precara a celui care ti l-a pus poate fi cauza sau corpul tau a reactionat la un asa tratament...

| PandaEcrazy explică (pentru Th3AbSinTh3):

Meh. sa vad daca trece in urmatoarele zile, daca nu, asta e.

| Jullykss a răspuns:

Sunt cazuri ca si ale tale cand se umfla.Nu e ceva grav dacă umflatura trece, daca nu se amelioreaza consulta pe cineva care a avut sau un medic (nu prea e o idee buna cu medicul).