| BlackMagick a întrebat:

Am si eu o dilema. Imi place foarte mult de o fata, prin place nu ma refer doar aspect, ma refer si la caracter. Problema este ca sunt coleg de clasa cu ea si sunt si prieten cu ea si ca sa fie totul complet si timid. Mereu ma gandesc cum sa ii spun ce simpt dar nu stiu ce simpte ea si nu vreau sa se ajunga la chestie de genul sa nu mai fim prieteni buni doar pt ca o sa ii spun ce simpt si daca nu simpte la fel sa se distanteze sau sa rada de mine... chiar nu stiu ce sa fac... nu stiu cum sa aflu daca se gandeste la mine doar ca un prieten sau daca ar fi luat in considerare " mai mult decat un prieten ".

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Invit-o la un suc in parc si astfel vei afla raspunsurile cautate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să crezi în tine! Dacă tu crezi că și ea dă semne că te-ar plăcea, atunci ce mai aștepți?! Spune-i ce simți. Nu ai de ce să te temi, pentru că veți rămâne oricum prieteni, chiar dacă se va supăra puțin...asta dăcă o dregi și tu.
Câți ani ai tu?
Dacă te crezi detectiv laughing vezi și tu ce afli din stânga' n' dreapta. Să vorbească mama ta cu mama ei sau ceva de genu', mai afli ceva laughing)
Baftă

| SteveEO a răspuns:

Vorbeste mult cu ea. facebook/mess/realitate. fa-o sa rada. si ce daca rade de tine?! tine.ti capul pe umeri! nu este ultima fata. o sa vezi ca atunci cand o sa iti aduci aminte de momentele astea o sa razi, si o sa spui ce fraier eram pe atunci. nu trebuie sa te descurajezi, si fi tu însuți. Succes!