| anonim_4396 a întrebat:

Am un cod de reincarcare a unei cartele cosmote de 5 euro. Eu nu am cartela cosmote, dar doresc sa-i fac cuiva un mic cadou si sa foloseasca codul meu de reincarcare.
Nu vreau ca acea persoana sa stie, daca se poate. Eu nu am nici un tel cu cartela cosmote. Se poate cumva totusi?
Daca se poate doar luand legatura cu el, banuiesc ca trebuie sa ii comunic codul, iar apoi el sa urmeze procedurile obisnuite pentru reincarcare, doar ca in locul unui cod atribuit lui de catre vanzator, sa utilizeze codul meu. As dori dori sa isi dea cu parerea doar care sunt in cunostinta de cauza, si daca s-ar putea cu multe detalii, sa pot intelege eu si sa pot explica si eu mai departebig grin. Multumesc!

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Te duci la un magazin (eventual cel de la care ai cumpărat cartela - sau o reprezentanţă Cosmote) şi le spui că vrei cu acel cod să încarci numărul de telefon 076xxxxxxx (numărul persoanei pe care vrei s-o bucuri) şi îl încarcă ei.
Eventual spui că ţi-e distrus telefonul sau ceva şi vrei să încarci numărul ăla. Nu au cum să te refuze că doar tu ai plătit pentru cartelă deci tu ai tot dreptul să încarci ce număr vrei.

Succes.

40 răspunsuri:
Alte răspunsuri
| Constantin_Fane_1989 a răspuns:

Nu doar cu o decodare se rezolva

Alte răspunsuri
| Lucian_Luci_1992 a răspuns:

Am eu cartela cosmote

| costinelaadela a răspuns:

Il vreau eu trimitemil prin sms la 0786019621

Alte răspunsuri
| Daniel_Bogdan_1975 a răspuns:

Doresc eu cartela ta de cod cosmotee pentru rencarcare contacteaza-ma la nr 0763.337.600 bogdan urgent multumesc mult cu respect

Alte răspunsuri