| ZuZuXD94 a întrebat:

Am un server de minecraft si nu pot doar eu sa intru pe el cum fac sa intre si alti plzzz am mare nevoie!

Răspuns Câştigător
| Dairou a răspuns:

Asa m-i se intampla si mie la CS, imi faceam eu singur serverul si nu puteam sa ma conectez doar eu. deoarece internetul tau, fie esti pe router, pe modem pe ce oi fi. nu iti permite sa dai voie si la altii sa se conecteze pe ip tau. De aceea eu mi-am cumparat server, serverul avand adresa celor de la firma care l-au creeat, dupa aceea, a mers fara probleme!

Fundoilaughing?

2 răspunsuri:
| S8N a răspuns:

Nu stiu daca chiar ai facut ce ti-a zis Dairou, dar poti si gratis.Iti trebuie Hamachi.
Iti faci hamachi network ca lumea sa se poata conecta la el.
Daca vrei sa il faci Non-Premium (Pentru server Bukkit) stiu ca ai luat un cod pentru consola.Acolo ai o-true sau ceva de genu.Tu il modifici in o-false. Daca vrei plugin-uri sau alte chestii da-mi mesaj.

Funda (e deja data).

| Ungureanu_Irina_1990 a răspuns:

O mică întrebare care adresa server-ului?!