| dorin1995 a întrebat:

Analizele medicale se fac inaintea inceperii scoalii de sofer? sau dupa?

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Despre ce analize vorbesti? Cand te inscrii la scoala de soferi iti cere, printre altele, o adeverinta medicala care sa ateste faptul ca esti apt. Dupa aceea, va trebui sa treci vizita medicala. Te va testa la ochi si vei fi supus si unui usor test fizic.

| dorin1995 explică (pentru AFR81):

Cand ma inscriu la scoala de soferi nu stiu cand trebuie sa fac analizele inainte sa incep scoala sau dupa inceperea scolii?

| AFR81 a răspuns (pentru dorin1995):

Ce analize, omule? Am citit intrebarea deja, nu era nevoie sa o repeti. Eu m-am inscris acum o saptamana la scoala de soferi. Mi-a cerut buletinul si o adeverinta medicala cum ca sunt apt. Dupa aceea, la 3 zile, am fost examinat de un doctor din cadrul scolii de soferi si gata. Examinarea a durat 5 minute. N-am facut nicio altfel de analiza.

| dorin1995 explică (pentru AFR81):

. in zona mea se cer analize si nu stiam daca inainte sau dupa inceperea cursului trebuiesc facute

| AFR81 a răspuns (pentru dorin1995):

Inteleg. Atunci da un telefon la scoala de soferi si intreaba. In alta parte nu se cer analize.