| VampyYuki a întrebat:

Ar fi vreo posibilitate sa primesc vreo amenda in cazul in care lipesc afise sau las fluturasi pe parbrizele masinilor? Vreau sa sustin o cauza; in cazul in care as lipi afise prin oras, seara tarziu de exemplu, ca sa nu fiu observata, bineinteles: exista vreo sansa sa fiu amendata daca sunt vazuta? Sau in scoala? In scoala as putea sa cer aprobarea directorului, deoarece e o persoana exceptionala si probabil ca nu ar avea nimic impotriva, insa ce trebuie sa fac ca sa am aprobarea de a pune afise pe panouri sau fluturasi pe parbrizele masinilor?

2 răspunsuri:
| Ioanna_Eu_1987 a răspuns:

Salut! Deși este o cauză nobilă, practic încalci legea.
Poti lipii afișe și fluturași pe copaci, dar nu ai dreptul să lipesti pe mașinile oamenilor,sunt de acord cu tine că lumea ar putea ajuta cu o mică sumă acest scop caritabil.App,despre ce este vorba in campanie? Poate ajut cu ceva.
Dacă cineva te vede o sa te reclame poliției.
Si plus ca (,) conducătorul autoturismului va fi supărat,cine ii va plăti chitanța de la spălătorie?
Poti, sa faci pliante si sa le împarti oamenilor de pe strada, am încercat asta odata, dar majoritatea arunca pliantele, dar poate vei avea mai mult noroc.
Sper ca te-am lămurit.
Repetbig grinespre ce este vorba in aceasta cauza nobila?

| VampyYuki explică (pentru Ioanna_Eu_1987):

M-am saturat sa fiu 'luata peste picior' la scoala de catre toata lumea si ma gandeam cati copii sunt terorizati la scoala zilnic. Si m-am gandit sa pornesc o campanie 'Anti-Bullying'. Nu prea stiu cum as putea sa fac asta, avand in vedere ca nu ma sustine nimeni, insa m-am gandit ca tot trebuie sa fac ceva. Nu stiu, insa, ce-as putea sa fac sa fiu si bagata in seama. Si referitor la lipitul afiselor pe masini: nup, stai calma, nu asta avea de gand sa fac xD. Vroiam, de fapt, sa pun pliante sub stergatoare. Fara sa le lipesc.