| anonim_4396 a întrebat:

Ati adopta un regim vegetarian? Si daca da sau nu, de ce?

Răspuns Câştigător
| Dackvareder123 a răspuns:

Depinde. Eu cel putin nu as adopta deoarece sunt diferite "vitamine" ce se gasesc doar in carne. Probabil as reduce consumul dar nu chiar 0. Sunt care fac asta pentru ca iubesc animalele sau cine stie ce scarba au dar diferiti cercetatori au ajuns la concluzia ca si legumele simt cand urmeaza sa fie consumate laughinglaughinglaughinglaughinglaughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dackvareder123):

Si care sunt vitaminele alea care se gasesc doar in carne?

Ia lumineaza-ne big grin

11 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Nu recomand vegerianismul deoarece are hibele sale majore, in primul rand lipsa de proteine a dietei. Recomand moderatia in schimb, precum si abtinerea de la alimentele procesate, pe cat posibil. Si sport, desigur.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheAce):

Asta cu "lipsa de proteine" a dietenei e o mare IDIOTENIE spusa in general de oamenii care sunt COMPLET PARALELI cu nutritia.

Mai documenteaza-te inainte sa aberezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, pentru ca dulciuri.

| eviltwinnn a răspuns:

Nu, asta e ordinea lumii, un animal moare ca sa traiasca altul.

| sofstatics a răspuns:

Da, deoarece sunt o iubitoare de animale şi nu-mi face plăcere să mănânc carnea unui animal.

| robi1990 a răspuns:

Nu! pentru ca fac diariee

| Bpr_Vlas_1997 a răspuns:

Recunosc, sunt vegetarian, dar nu am un regim, mananc ce-mi cade sub mana happy Bafta!

| Dackvareder123 a răspuns:

Mersi de funda big grin

| ItsAnne a răspuns:

Nu. am un organism mai sensibil și nu m-aș putea hrăni doar cu legume, pentru că nu-mi țin de foame la fel de bine ca și carnea, și la un moment dat mi se face rău.
Have a nice day!

| anonim_4396 explică (pentru ItsAnne):

Multumesc asemenea! O seara placuta!happy