| bogdan133 a întrebat:

Avantaje si dezavantaje daca ma duc la Facultatea de Management? La ce facultate as putea sa urmez, dupa profil uman?

1 răspuns:
| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Ceea ce ai putea studia la management, te poate ajuta in orice industrie vei lucra. Gandeste-te ca management inseamna sa gestionezi, sa conduci in conditii profesioniste o institutie. Asta presupune cunostinte de economie, marketing, finante, daca nu ma insel si un pic de matematica si drept. Deci gandeste-te in ce masura corespunzi tu ca pregatire teoretica, dar si ca pasiune/inclinatie cu domeniile astea.
Cand spui profil uman, iarasi te referi la ceva cu sens destul de larg. Spune-mi concret ce anume ai studiat si ce-ti place sa faci, pentru ca e important sa te orientezi si dupa inclinatiile tale. Deci gandeste-te la ce esti bun, la ce te pricepi! Atentie! Nu face o alegere de dragul faptului ca iti place cum suna domeniul sau doar pentru ca ti se pare ca ti-ar placea sa lucrezi in acea industrie! Daca esti interesat de un raspuns bun, mai da-mi detalii!