| anonim_4396 a întrebat:

Aveti vreun citat preferat?

Răspuns Câştigător
| LiveInColour a răspuns:

"Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta"; "Fa-ti de cap pana la cap dar cu cap!"

30 răspunsuri:
| ViVi a răspuns:

Da laughing ce poti sa faci azi lasa pe mine
facut de mine de fapt citatul e altfel eu l-am inversat
laughing

| JustMeFlory a răspuns:

Omul nu se simte bine in pielea lui! Da-i o masca si iti va spune adevarul! Oscar Wildehappy

| goruna a răspuns:

Doctus nemo nascitur

| Közmyn17 a răspuns:

Tot ceea ce noi suntem azi, se reduce la prezent. Nu la viitor, nici la trecut. Doar prezent.

| Silvia a răspuns:

Da, am. dar am observat ca mai este placut de un user si il are si la profil... dar totusi ti`l spun...Nu sunt chiar aceleasi cuvinte, dar exprima acelasi lucru: "Nu plange ca s`a terminat, bucurate ca s`a intamplat." big grin

| Puiutz a răspuns:

Da. multelove struck

Take me as I am. Or watch me as I go.

Tu ma faci sa zambesc.chiar ai atunci cand gresesc.

Nu regreta un lucru.care candva te-a facut fericit!

Viata e ca o ora de matematica...in care aduni, scazi, imparti sau inmultesti.si in cele din urma iti dai seama ca ai gresit. si ai vrea sa o iei de la capat...insa e prea tarziu, caci s`a sunat! sadlove struck

Etc.

Pa`pa:*

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Mai multe e bine?big grin
"Cea mai infidela amanta a omului este speranta. Te inseala zilnic si totusi, traiesti cu ea toata viata."
"Ce e un artist? Un om care stie tot fara sa'si dea seama. ce e un filozof? Un om care'si da seama dar nu stie nimic."
"Imi este calauza oricine-i mai nebun decat mine."
"Nu exista nicio razbunare mai completa ca iertarea."
"Dragostea este o intersectie cu sens giratoriu. te-nvarti in jurul aceleiasi inimi pana ramai fara lacrimi."
"Lacrimile sunt cuvintele pe care inima nu le poate exprima."
...mna bine gata gatalaughing...nu mai pot oprii...imi plac foarte multe citatehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fear is a luxury

| diana a răspuns:

,, Un prost invatat e mai prost decat un prost ignorant".

leonardk
| leonardk a răspuns:

Qvam te sibi advocant, tibi abducant. Cei ce te cheama la ei, te despart de tine.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Zambeste; maine va fi mai rau! (Murphy)

| arysa a răspuns:

Daca viata iti da 1000 de motive sa plangi, arata-i ca ai 1001 motive sa zambesti!

Un sut in fund egal un pas inainte.

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul...

Nu-ti visa viata, traiste-ti visele!

| Rrrretarded a răspuns:

Viata este scurta... daca nu merge s-o faci mai lunga... s-o facem lata laughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Maybe God wants us to meet a few wrong people before meeting the right one, so that when we finally meet the right one, we know how to be grateful "

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ratiunea este totul. Vei devenii cea ce gandesti. Buddha

Ai grija de gandurile tale pentru ca se vor transforma in vorbe.
Ai grija de vorbele tale pentru ca se vor transforma in fapte.
Ai grija de faptele tale pentru ca se vor transforma in obiceiuri.
Ai grija de obiceiurile tale pentru ca vor fi caracterul tau...
Ai grija de caracterul tau pentru ca el va influenta destinul tau...viata ta.
Frank Outlaw

Pentru fiecare actiune exista o reactiune la fel de puternica. Isaac Newton

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atheism is more than just the knowledge that gods do not exist, and that religion is either a mistake or a fraud. Atheism is an attitude, a frame of mind that looks at the world objectively, always trying to understand all things as a part of nature!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Super. love struck
am si eu cateva :

In viata fiecarei fete exista un baiat pe care nu-l va putea uita niciodata.

Exista multe feluri in care poti sa mori, dar trebuie sa gasesti in mod in care sa traiesti

Dupa un anumit timp, omul invata ca amorul nu inseamna a te culca cu cineva si ca a avea pe cineva alaturi nu e sinonim cu starea de siguranta, saruturile nu sunt contracte si cadourile nu sunt promisiuni.

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta dar cand pleci din locul in care ai trait sa ti se simta lipsa.

| cezarikkk a răspuns:

Renuntand fortat, la ultimul sarut,
Unii pleaca dintre noi cu piftia-n gat... happy

| Letytzy@ a răspuns:

Speranta moare ultima

| tracky a răspuns:

"Cel care doarme are doar visuri." (Tupac Shakur)

| LiveInColour a răspuns:

Msick pentru fundita kisskiss:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu placere >big grin

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii. Inchide cartea ca sa gandesti tu insuti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Doctorul spun ca sunt nebun, dar vocile din capul meu spun ca doctorul minte"
"nimic din ceea ce nu stiu, nu-mi poate face rau"
"Scoala este uneori mormântul originalitatii"
"Ce este optimismul? -Vai, este furia de a sustine ca totul va fi bine, cand iti merge rau" (papa Voltaire laughing
"Lumea e o scena, viata e un act; ai venit, ai vazut, ai plecat"
"Un invatat este acela care a invatat mult; un geniu este acela de la care toti oamenii invata ceea ce el nu a invatat de la nimeni"happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te privesc cu sila,
~Nu'mi inspiri decat mila,
*Plangi incontinuu si spui ca doar tu ~esti de vina...
*Stii?
~Da e putin cam tarziu,
*Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu,
~Dar cineva cum m'a facut s'ajung in asa hal...
*Imi spui ca ma iubesti asa cum sunt,
~Sincera sa fiu! Si eu te'as mai iubii din cand in cand...
*Nu pot sa te iert
~Nu pot sa t'accept
*Nu te mai suport...
~Nu vezi cum ma comport?
*Urasc o lume intreaga din cauza ta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viata ai ca un joc de carti cand castigi te bucuri si cand pierzi plangi ai vrea sa revi in apoi da e prea tarziu te caesti da e pra tarziu iti pare rau dar nu maipoti face nimic ai vrea sa revila normal da e prea tarziu si pana la urma realizesi ca ai pierdut tot si nu mai ai nimic Decat pe cel desus dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unde dragoste nu e... facem...

| BULY98 a răspuns:

Viata e ca o carte deschisa. odata ce ai deschis-o.totul e o poveste, dar nu pentru toti una cu printi si printese.atunci cand aceasta carte nu-ti place, o inchizi...sau ti-o inchide altul.cu voia sau fara voia ta

dragostea vine cu pasi mari, dar pleaca pe varful picioarelor.si atunci cand te astepti mai putin ea dispare

aap si TRAIESTE VIATA LA MAXIMMlaughing

| BULY98 a răspuns:

Si ink kv, dar nu cred ca toti il vor descifra:
DE CE? de ce sa fimnedrepti si sa avem prejudecati.de ce sa punem capat la ceea ce nici nu a inceput.de ce sa fim invidiosi.Pur si simplu de ce cand totul e lapte si miere sa apara brusc.prejudeati si sacndaluri.de ce totul e pe dos.de ce nu poti iubi fara ura si sa urasti fara a iubi? de ceeee? de ce noi toi suntem la fel dar, totusi asa de diferiti.de ce nu avem vointa proprie?