| FaraNume1245 a întrebat:

Azi am vazut o fata, mi se pare interesanta. La un moment dat, cand stateam la semafor, am vazut ca se uita la mine, m-am intors catre ea, mi-a zambit si si-a intors capul in alta parte. Cred ca e de la mine din liceu. Si acum intrebarea: Cum as putea sa ma bag in seama cu ea sau ceva?
(uneori sunt prost, stiu)

6 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Cand o mai vezi incearca sa te bagi in seama cu ea.

| FaraNume1245 explică (pentru LonelyLoner92):

Reciteste intrebarea si lasa un raspuns dupa.

| T0T a răspuns:

Îi spui : "Ai o hartă? Căci m-am pierdut în ochii tăi"

| WaterDrop a răspuns:

Daca vei mai avea ocazia sa o vezi vreodata, pentru ca asa cum spui si tu nu esti sigur daca este de la tine din liceu, te lupti cu fiecare muschi din corp care iti spune sa nu te duci la ea, iti stergi transpiratia de pe frunte, iti calmezi inima care pare ca explodeaza, si in urmatoarele 10 secunde, iar asta este foarte important, 10 secunde nu mai mult, te tarasti spre ea si`i spui "Buna!". Bravo, ai reusit ce era mai greu! Mai departe poti spune orice iti trece prin minte atata timp cat te`ai calmat si nu`ti curge sange din nas. Daca te place, va reactiona favorabil.

| FaraNume1245 explică (pentru WaterDrop):

Ok. Si inca o chestie laughing (Prost mode ON) daca gen o vad maine si e cu alte persoane pe langa ea are rost sa incerc sa o abordez? Sa stiu sa nu ma fac de ras sau ceva daca e.

| WaterDrop a răspuns (pentru FaraNume1245):

Daca explodeaza increderea in tine, da poti.O poti trage din grup, te poti preface ca o cunosti de undeva si apoi ii spui adevaratul motiv, sau sa abordezi tot grupul. Oricum va fi cu siguranta mai dificil in acest caz, si trebuie sa-i "periezi" pe toti ca sa ajungi la ea, plus exista o mare sansa sa te aprecieze pentru ca ai avut curajul sa faci asta de fata cu toata lumea, la fel cum exista si o mare sansa sa te faci de ras.Depinde cat o duce capul si pe ea.