| LSMM a întrebat:

Azi e ziua mea si ma simt singura chiar si intr-o asa zi, nu vad niciun motiv sa ma bucur si ma gandesc cand o sa am parte de o zi de nastere in care sa fiu fericita...Ce-ati face in locul meu?

30 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu m-as bucura la fel cum o fac la volanul acestui autotren https://www.youtube.com/watch?v=ly7jxYcvLjQ si de sarbatori conduc

| LSMM explică (pentru mgtow):

Ia uite cine are șofatul în sânge happy bun așa.

| PapagalGalben a răspuns (pentru mgtow):

Acum te cam lauzi :*

| mgtow a răspuns (pentru PapagalGalben):

Si ce are, fi om nu papagal ca esti cam stresant

| MadRaven a răspuns:

Şi zilele mele de naştere sunt la fel. Adică, înafară de faptul că-mi mai dă mama un cadou iar tatăl meu şi fratele meu îmi zic "La mulţi ani!", restul zile decurge la fel ca o zi obişnuită.
Şi nici nu văd un motiv pentru care s-ar face cine ştie ce tam-tam, la urma urmei, e o zi obişnuită.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Eu in locul tau as vedea doua filme, in urmatoarea ordine: The Croods (pentru ridicarea moralului), Frozen (pentru ridicarea tonusului).

Incearca sa intelegi si povestea din spatele lui Frozen. Fata singura care ii ingheata pe toti cu suferinta ei. Si sora ei care moare de nerabdare sa infloreasca dar nu prea poate.

Apoi gandeste-te la de ce esti singura si de ce te simti asa. Nu zabovi prea mult in aceasta contemplare. Extrage repede ideile, si fa-ti un plan pe viitor pentru a rezolva aceste probleme inainte sa apara.

Mai bine ratezi ziua asta si pe restul sa le traiesti fericita decat sa le ratezi pe toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic. lumea pune prea multa importanta pe zilele de nastere. nu stiu de ce, dar fiecare cum e. totusi, la multi ani. imi pare rau ca te deranjeaza asta.

| LSMM explică (pentru anonim_4396):

Nu ma deranjeaza. Stiu ca e asa, dar m-am gandit la ziua de nastere doar ca la prilejul sa am cat mai multi prieteni in jur, comparandu-ma cu altii, ceea ce nu prea vad ca e realitatea, de aici si intrebarea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LSMM):

"prietenii" aia de care vorbesti tu se arata doar la zilele de neastere cand le faci tu cinste, dar in rest nici dracu nu e. de aia e mai bine singur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand ''La multi ani!''
De ce va deranjaza pe toti singuratatea? Nu e chiar atat de rau precum pare.Fa-ti ziua de nastere cu familia, nu uita ca ei sunt cei mai importanti din viata ta.

| frostxtq a răspuns:

In primul rand "La multi ani!" si in al doilea rand, te sfatuiesc sa faci ceea ce te face de obicei fericita.
Uneori singuratatea e o companie mai buna decat oamenii. happy

| simpluone a răspuns:

La multi ani!

| trixiiie a răspuns:

În primul rând, aș încerca să nu-mi mai pese. De ce să-ți pese? În primul rând, când e ziua ta ai îmbătrânit cu un an și te așteaptă atât de multe greutăți în viața asta! (Dap, ai dat peste o pesimistă.)
Crede-mă, îți spun cu toată sinceritatea, nu ai ne voie de oameni în jur. În general, sunt mincinoși sau au beneficii de pe urma ta.
Singurătatea are părțile ei bune. Foarte bune!

| LSMM explică (pentru trixiiie):

Sunt de acord, dar mi s-a acrit de la atata singuratate, nu stiu daca e genul meu sa rezist cu asta.

| trixiiie a răspuns (pentru LSMM):

Niciodată în viață nu vei primi mai mult decât poți duce. Nu dispera.
Avem toți momente și momente. Am simțit că sunt singură și eu acum câțiva ani și am fost tristă pentru asta. Acum sunt înconjurată de oameni falși; implicit, sunt tristă; de două ori mai tristă. Și ce crezi? E ziua mea în 3 zile laughing.
Bun găsit, almost soul mate.

| LSMM explică (pentru trixiiie):

Si eu care ma gandeam ca trebuie odata sa vina momentul in care o sa fiu inconjurata de oameni sinceri si de prieteni buni...oh laughing
Nu cred ca e doar almost laughing

| trixiiie a răspuns (pentru LSMM):

Yeah.
Suntem oameni și avem nevoie de alți oameni în jurul nostru. Dar dacă te-am citit bine, nu ești o persoană superficială, ca majoritatea persoanelor pe care le vedem pe stradă, sau umblând în grupuri (grupuri de dive, fete, pițipoance sau cum vrei să le zici). O să ajungi în punctul în care vei crede că te integrezi printre oamenii ăștia și vei fi fericită. Apoi va trece timpul și vei descoperi că singurătatea era așa de dulce și nu existau bătăi de cap și oameni care să te dezamăgească și să te rănească.
Doar vezi și partea bună a paharului...
Și să știi că-mi vei da dreptate abia când vei trece prin astea. În genral așa se-ntâmplă.

| LSMM explică (pentru trixiiie):

Din exterior e cat se poate de adevarat acum. Poate ca as reusi sa ma integrez cat de cat in grupul unor oameni de genul sau cel putin m-as preface ca-s de-al lor (nu ma vad transformandu-ma efectiv in pitipoanca sau o fata care bea si fumeaza, asta in niciun caz laughing ), doar ca sa am parte de cineva, sa am macar niste oameni in jur, chiar daca nu, s genul meu. Dar toate astea in timp ce ii vad pe altii cu oameni frumosi alaturi (cred ca e destul de evidenta "calitatea" asta) si asta e problema, nu stiu de ce altii au parte de asa ceva, de fapt, de ce nu si eu sau tu.
Daca o luam asa, orice persoana are o doza de ipocrizie/invidie/ura in ea, mai mare sau mai mica.

| trixiiie a răspuns (pentru LSMM):

Vai, dacă ai știi câtă ură pot să am eu în minte, te-ai uimi. Și nu, nu sunt ironică, sunt cât se poate de sinceră, pentru că-mi placi. Eu nu mă ascund după deget. Și n-o faci nici tu.
Tocmai ți-ai dat răspunsul la întrebarea ta: de ce nu poți să ai parte tu de așa ceva, când alții au? Păi, în general, găsești doi oameni asemănători în două orașe diferite, ceea ce înseamnă foarte mult. Așa că nu poți fi cu o persoană care se potrivește cu tine în viața de zi cu zi, poți doar să vorbești cu ea pe fb/mess (e și-ăsta un gen de prietenie; eu am trei în felul ăsta, de ani de zile). Dar nu-ți poți face prieteni în jurul tău pentru că vrei ceva mai mult decât pot oferi ei și îți vine peste mână să te cobori la nivelul lor : nu vrei să ajungi să bei și să fumezi sau să fii o pițipoancă.
Dacă pițipoancele n-au creier, iar nouă ne funcționează creierul la maxim, sunt și persoane între și între. Va trebui să te mulțumești cu alea și să le suporți fazele, dar o să fie greu și va ajunge într-un punct în care va fi insuportabil și prietenia se va termina. Și fără regrete, crede-mă laughing.

| LSMM explică (pentru trixiiie):

Oh,cred ca am la fel de multa ura si invidie ca si tine pentru destuuui oamenilaughing asta-i alt lucru de care as vrea sa scap, desi mi-a fost bine cu ele de cateva orilaughing
Da, finalul prieteniei cu pitipoancele si celelalte e predictibil, clar, dar multi ca mine stiu asta si totusi...laughing
Tin si eu legatura cu o fata din alt oras de un an si ceva si sunt sigura ca daca fb-ul ar fi realitatea, nu as mai fi aici acum laughing Cred ca tocmai asta imi ofera un fel de siguranta ca poate dau peste asa oameni si in orasul/liceul meu. Adica...sa dea ei peste mine, eu nu ma prea bag in seama in alte grupuri.laughing

| LSMM explică (pentru trixiiie):

Ah,si cand ai zis de doi oameni din orase diferite care tin legatura, cred ca am prins si un apropo?laughing

| trixiiie a răspuns (pentru LSMM):

Nu a fost un apropo. Adică nu mă deranjează dacă ținem legătura. Dar la fel de bine nici nu mă supără dacă n-o facem, pentru că mi-am făcut deja alegerile în materie de prieteni și nu caut alții noi. I mean, you know my nickname and you know where to find me.
Exact cum ai spus, nu mă bag în seamă. Nici în realitate, nici aici, nici pe fb.
Am spus-o pentru că eu am trei prietene în felul ăsta. Și sunt mult mai ok decât cei din jur.

Dar admir faptul că te-ai gândit că ar putea fi un apropo. De-aia n-o să fim noi ca ceilalți, pentru că luăm în calcul toate posibilitățile etc. laughing

O precizare, mulți care vor citi n-or să aibă idee despre ce naiba vorbim noi aici, motiv pentru care „vom face pe interesantele" în comentariile astea laughing. Sau „ne credem superioare".

| LSMM explică (pentru trixiiie):

Ah,inseamna ca doar mi s-a parut laughing sa nu crezi ca sunt genul care e disperata sa vorbeasca cu "aproape straini" sau ceva in genul asta laughing
Daca citesc tot, sigur vor intelege despre ce vorbim, n-am ascuns nimic laughing

| trixiiie a răspuns (pentru LSMM):

Nu îmi fac păreri fără a cunoaște, stai liniștită.
Și, în fond, nu trebuie să fii disperat ca să legi o prietenie. Eu le-ma legat pe-ale mele acum ani buni, în nebunia aia de copil care dorește să cunoască alte persoane decât ceea ce vede.
Nu mă deranjează „aproape străinii". De fapt, mie străinii mi se par mai ușor de abordat happy.

| Totenn a răspuns:

Hei... nu trebuie sa te simti asa, iti poti invita cativa prieteni buni, muzica blana happy si poti face farse la telefon etc. La multi ani si. fii fericita! happy

| GYGYLATINO a răspuns:

Sfatul e sa fi fericita si bucurate in fiecare zi de nastere fie ca ne pasa sau nu de ziua de nastere asta e odata e ziua buna o data e zi rea asta e viata trecem peste ele eu crede-ma ca nu mi-am mai facut ziua din 2005 pana acum si de cand spun ca vreau sa petrec sa chem si eu cativa invitati si tot nu reusesc important e sa fim cu toti optimisti si tu sa fi optimista si distreaza-te odtata pe an e ziua tuturor asa ca daca ai prieteni sau fete organizati o petrecere in pijamale si te vei simti mai bine crede-ma

| Root4004 a răspuns:

Asa mai simt si eu uneori. Stai calma... Poate treci printr-o mica depresie...

| PapagalGalben a răspuns:

Incearca sa te bucuri de viata.
Cand vei ajunge batran/a o sa-ti para rau ca nu te-ai bucurat acum de viata.

| PapagalGalben a răspuns:

Incearca sa te bucuri de viata.
Cand vei ajunge batran/a o sa-ti para rau ca nu te-ai bucurat acum de aceasta

| PapagalGalben a răspuns:

Bucura-te de viata cat mai poti.Atunci cand vei imbatrani o sa-ti para rau de anii acestia in care ai fost trist/a.