| OrangeJuice a întrebat:

Azi, la evaluare, dupa numarul exercitiului am pus paranteza.Adica asa: 3). Se considera semn? Stiu ca daca incercuiesti e semn dar de asta nu stiu.

Răspuns Câştigător
| dorikut a răspuns:

În mod normal trebuia să folosești aceeași notație ca și cea de pe foaia de subiecte. Totuși modelul de notație folosit de tine este unul destul de comun, motiv pentru care s-ar putea trece cu vederea acest mic amănunt (totul depinde de profesorul care corectează lucrarea și de președintele comisiei care va verifica lucrarea pentru validarea susținerii examenului).

B-Bye! wave

12 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

Nu, nu se considera. happy

| OrangeJuice explică:

Pe 24, cand aflu, dau funda primei persoane care a avut dreptate.

| pufosheniaaa a răspuns:

Pfff ce bine mi se pare ca si eu am facut asa cred oricum daca ceilalti zic ca nu atunci relax si stai linistita succes la mate sper sa luam toti 10 happy

| Veverita a răspuns:

Pai pe foaie dupa 3 era punct si tu ai pus paranteza.s-ar putea considera semn.depinde de interpretare...thinking

| DanielxD a răspuns:

Cam da...

| Christal a răspuns:

Nu scumpo. stai linistita. nu il considera semn:*

| Adriana_5358 a răspuns:

Trebuia sa pui punct mi se pare.Dar nu cred ca iti va scade.Depinde si de profesorul care corecteaza big grin

| AlexCrytek a răspuns:

Nu se considera semn din cate stiu happy FUNDA?laughing

| Rafaela_5154 a răspuns:

Buna!:*
Nu ti se va lua drept semn ca asa am facut si eu la evaluare anul trecut si nu mi-a depunctat nimic...dar depinde de profesorul care corecteaza...:*

| sonia7026 a răspuns:

Nu se considera semnwinking

| mayXangel a răspuns:

Pai depinde de contextul care urma! Daca era ex cu paranteze, este semn, dar daca e o problema sau asa...nu cred! Oricum depinde ce test ai dat si daca profesoara e de gasca nu o sa te depuncteze; cel putin profa nu m-a depunctat never cand am scris cam asa cum ai scris tu

| Monica1990 a răspuns:

Nu cred.pentru ca si eu am o colega care face mereu paranteza dupa nr exercitiului si directoarea a zis ca nu este nici o problemahappy
sper ca te-am ajutat.ce nota crezi ca iei la examen?happy