| Moodblackgirlz a întrebat:

Bai nu stiu cum sa explic...Am o stare naspa rau in ultimul timp,rad mai mereu dar ma simt naspa,m am saturat de toti si toate,si da, am doar 14 ani si multi o sa zica 'copilo,nu ai ce face?' dar mno nu mai pot.Mi s a luat de tot, scoala familie prieteni.Imi urasc aspectul fizic si ma urasc complet.Si vreau sa mor,suna prostesc stiu,dar nu mai vreausa traiesc... Daca poate sa mi spuna cineva niste metode de a muri simple, usoare fara dureri si chestii in special prin metoda pastilelor sau a diferitelor substante ca sa pot face rost usor.Multumesc!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai bine ia o creta de culoare inchisa si deseneaza un cerc pe perete si scrie in interiorul cercului „loc de dat cu capul". Poate iti revii.

| T0T a răspuns:

Doar mi te imaginez râzând și în ultimul moment ca un idiot. Nu îți dau metode căci nu vreau să te am pe conștiință, îți pot doar spune că idioțenia în unele cazuri are leac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah, adolescența.

Mestecă gumă foarte mentolată și după bea apă rece. Ar putea să te ajute să te trezești la realitate.

| MeForeverAlone a răspuns:

În primul rând, te rog să nu te mai gândești să te sinucizi. Nu vreau să te sperii, dar toate persoanele care se sinucid ajung în iad. Nu contează că sunt copii, adulți sau bătrâni. Toți ajung în iad pentru că își iau singuri viața.
Poate în momentul ăsta simți că nu mai ai pentru ce trăi, dar n-ar trebui să gândești atât de simplu,, N-am un motiv pentru a trăi, îmi pun capăt vieții".
Viața ta e importantă. E un dar de la Dumnezeu. Poate în momentul ăsta îți e greu, poate crezi că nimeni nu te înțelege. Dar nu te poți distruge din cauza asta. Nu merită. Ai 14 ani, asta însemană că ai toată viața înainte. Te așteaptă lucruri noi și palpitante. Doar pentru că nu îți place cum arăți nu înseamnă că tebuie să de distrugi. Te urăști? Atunci fă opusul. Iubește-te. Iubește-te pentru ceea ce ești. Iubește-te pentru cine ești. Iubește-te pentru felul în care gândești și pentru calitățile și defectele pe care le ai.
Eu am fugit de acasă acum două luni, dar știi ceva? Niciodată nu m-am gândit să mă sinucid. Mi-a fost prea frică.,, Dacă mă sinucid, ce se va întâmpla cu mine? Unde voi ajunge?",, Cum pot renunța la viață atât de ușor? Să-mi distrug toate visele pur și simplu?"
Te rog, încearcă să te gândești bine la ceea ce faci. Poți să schimbi lucrurile. Aspectul tău, caracterul tău, viața ta...toate pot fi schimbate. Asta dacă îți dorești cu adevărat. Caută te rog pe youtube documentarul secretului. Îl găsești în engleză sub numele,, The secret" dar e subtitrat în română. Crede-mă, o să te ajute mult. Ține ceva, dar n-o să regreți dacă te uiți. Nu lua în seamă vorbele celorlalți, ok? Doar fii tu însuți și nu renunța la viața ta.
Baftă oricum!

| blAster85 a răspuns:

Ma eu razand am trecut si trec peste anumite probleme serios ca doar nu voi sta ca un mutulica seriooos si umflat, si eu sunt mai nedun de fel dar is mandru de chestia asta, e un dar de la mine insumilaughinglumea ma cam judeca(am 30 de ani)si tot nebun is dar prefer sa fiu asa decat sa ma deprim si sa ma gandesc la ce te gandesti tu sa faci.si eu is satul crede-ma,de oameni inutil idioti,prosti care nu isi dau seama ca is prosti,oameni ce ma retin din propiul timp,is satul de lumea asta jegoasa in care traim,dar noi am facut-o asa, toata lumea te are de prieten pana prezinti interes ca apoi nimic nu te mai cunoaste, is satul de toate persoanele prefacute care le cunosc, persoane parsive ipocriti, si as putea sa mai continui..si nu ma gandesc sa mor...ma gandesc sai exterminlaughing)