| DeEa_4814 a întrebat:

Vreau si eu mesaje de impacare, de iertare.

4 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

Te rog sa ma ierti. Asta e cel mai des intalnitlaughing

| sweetyangel a răspuns:

Si viata mi-e pustie, si sufletul pierdut. Fara de-ale tale buze, fara de al tau sarut.Asa cum nu exista, drumuri fara bolovani.Tot as nu poate fi,, Deagoste Fara Dusmani''

Definitia iertarii: "Parfumul unei flori lasat pe pantoful care a calcat-o"

Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala. Daca esti cu adevarat indragostit speri ca a gresit din dragoste…
Am ratacit drumul cautand persoana perfecta. Pierdere de timp. Ea nu exista. Acum realizez in sfarsit ca doar dragostea este cea care transfigureaza orice lucru si il face pe cel ales sa para fiinta perfecta pe care am cautat-o toata viata…

Se spune ca este nevoie de un singur minut pentru a remarca o persoana deosebita; o ora pentru a o pretui; o zi pentru a o indragi si a o iubi; dar iti trebuie o viata intreaga pentru a o uita.

| bianca_9483 a răspuns:

Ai dreptate, a fost vina mea… imi pare rau… da-mi ocazia sa ma revansez… nu o sa-mi revin pana nu o sa te vad zambind din nou… te iubesc!

Nu cauta iubirea absoluta, pentru ca ea nu exista. Totul este relativ pe lumea asta, pana si iubirea…

Definitia iertarii: "Parfumul unei flori lasat pe pantoful care a calcat-o".

Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala. Daca esti cu adevarat indragostit speri ca a gresit din dragoste…

Am ratacit drumul cautand persoana perfecta. Pierdere de timp. Ea nu exista. Acum realizez in sfarsit ca doar dragostea este cea care transfigureaza orice lucru si il face pe cel ales sa para fiinta perfecta pe care am cautat-o toata viata…

Te iert, pentru ca te iubesc…

Iarta-ma pentru lacrima din ochii tai frumosi…

Eu cred ca ne certam atat de des pentru ca impacarea este atat de dulce…

Am sa te iert si de data asta. Micile suparari pe care mi le faci nu pot invinge dragostea ce o simt pentru tine…

I-am cerut lui Dumnezeu o stea si mi-a dat cerul intreg. I-am cerut un inger si mi te-a dat pe tine. Ti-am cerut o lacrima si mi-ai dat un ocean de lacrimi… Iarta-ma pentru ca te-am intristat atat de mult…

N-am stiut sa te pretuiesc si acum ma tem ca e prea tarziu… pentru a mai repara ceva… Desi sufletul meu spera ca ma vei ierta…pentru ca el spera ca inca ma iubesti…

Iubirea poate invinge multe lucruri, dar iertarea este cea mai grea incercare…

Chiar daca am gresit, imi este greu sa recunosc; dar o voi face pentru ca te iubesc atat de mult si vreau sa fim fericiti impreuna. Iarta-ma!

Iarta-ma! Am gresit si imi pare rau. Nu am vrut sa te fac sa suferi. Voi asterne o mie da sarutari peste fiecare lacrima din ochii tai frumosi …

In momentul de fata si eu sufar, poate mai mult decat tine, pentru ca nu esti langa mine si totul e din vina mea. Te rog sa ma ierti!

Desi te iubesc atat de mult, uneori fac greseli care te ranesc. Ma simt deja pedepsit de raceala si indiferenta cu care ma tratezi. Mi-e atat de dor de tine si as face orice ca sa ma ierti.

Ma infior numai la gandul ca ma eviti, ca nu imi vorbesti si nici macar nu ma privesti. Te rog iarta-ma! Spune-mi ca totul va fi din nou ca inainte.

Afara este soare si-n sufletele noastre furtuna. Hai sa ne impacam si sa ne bucuram de vremea asta minunata!

Imi pare rau pentru tot ce am facut. Te-am suparat, stiu… iarta-ma! Regret si sunt dispus sa ma schimb. Daca o sa ma ierti, promit ca nu vei regreta.

Am gresit… recunosc si imi pare rau. Te rog mult sa ma ierti… tu esti totul pentru mine si nu pot suporta gandul ca esti suparata pe mine.

Acum realizez ca alaturi de tine timpul se scurgea in alt ritm, mergeam cu pasi mai siguri pe drumul vietii si orice clipa petrecuta cu tine imi umplea sufletul de bucurie… Lasa-ma sa intru din nou in viata ta…

Da, stiu ca vrei sa ma pedepsesti si stiu ca merit acest lucru, dar fie-ti mila si iarta-ma!

funda te rog frumos!