| renata123 a întrebat:

Am 13 ani si plac un baiat care are 15 ani. Si el ma place, mi-a spus-o in fata. Si eu vreau sa fac acelasi lucru dar nu reusesc. De fiecare data cand vrea sa vorbeasca cu mine sunt foarte distanta fara sa vreau. Am nevoie de raspunsurile >voastre Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| Rayzzor a răspuns:

Aww. Nu fi genul ala de fata. Incearaca mereu sa ii arati afectiunea ta, chiar daca nu iti sta in fire. Nu exagera, i se va urca la cap si nu va mai fi atras de tine. Fa-ti curaj si spune-i ceea ce simti. Gandeste-te ca e cineva foarte apropiat, de care nu trebuie sa ai abtineri si sa nu ascunzi lucrurile pe care crezi ca ar fi mai bine sa le stie. Doar spune-i si totul va fi bine.

| renata123 explică (pentru Rayzzor):

Multumesc mult Rayzzor!

| Rayzzor a răspuns (pentru renata123):

Nu ai pentru ce! c:

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar trebui sa te hotarasti, daca esti doar o fetita sau ai devenit adolescenta.In primul caz mai bine iti vezi deocamdata de scoala, de invatat poate chiar de papusile de acasa. Este adevarat ca nici varsta nu te avantajeaza deocamdata dar se pare ca nici psihica nu esti pregatita. Vezi ce faci, este nevoie de o analiza foarte serioasa, deoarece ceea ce urmeaza nu mai este chiar o joaca pentru copii.

| T0T a răspuns:

Poate nu ai destul curaj sa vorbesti cu el, trebui sa-ti faci si poate ii propui o intalnire undeva, sigur va va apropia mult si veti afla mai multe unul despre celalalt. Bafta.

| SkyPilot a răspuns:

Aduna-ti curajul, e pacat sa il pierzi. Spune-i cat mai curad, nu astepta pana il pierzi. Relatiile de la varsta asta sunt de neuitat happy

| Georgemy2 a răspuns:

Ai 13 ani... eu sunt baiat, la 13 ani ma chinuiam sa invat la scoala, nu umblam dupa fete.