| ilknur a întrebat:

Buna,am 13 ani si unul dintre prietenii mei ma place foarte mult, ma suna aproape pe fiecare zi, imi ia cadouri si imi trimite multe mesaje dragute. m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el insa eu am spus "nu" chiar daca si eu il plac. problema sunt parintii mei care nu ar accepta sa fiu cu cineva de la varsta asta. ce sa fac? ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

În primul rând, stai câteva minute și gândește-te foarte bine la ceea ce ai vrea tu să faci. Dacă părinții tăi nu ți-ar spune nimic, ai fi împreună cu el?
În al doilea rând, probabil, dacă i l-ai prezenta părinților tăi și-ar schimba părerea, sau poate nu. Însă e bine să încerci.
Explică-i totuși tipului că și tu ai sentimente pentru el. Dacă o ții tot așa, îl vei încurca și nu va mai înțelege nimic.

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Poate-i convingi pe ai tai sa fiti macar amici. Invita baiatul la tine sa-l prezinti parintilor si limiteaza relatia la amicitie si propune-i si baiatului asta. Daca tine cu adevarat la tine va accepta.

| Cupcake a răspuns:

Explica-i situatia baiatului respectiv si vezi ce zice. Daca insiste, ignora-l o vreme pana ii mai trece. Insa daca intelege, va fi foarte bine.

| ILoveHandball a răspuns:

Pai poti sa-i explici baiatului situatia....sau poti fi cu el un timp fara sa stie parintii tai, si dupa ce esti sigura le spui happy