| nouneim1989 a întrebat:

Buna am 14 ani si nu pot fae o tractiune(ridicare la bara). Simt ca ridic numai din incheietura si biceps(nu si din tricweps si piept).E vreo smecherie ceva. AJUTATI-MA PLZ!
FUUUUUUUUUUNDA!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa flotari inainte, antreneaza-ti muschii bratelor.

| Pacquiao a răspuns:

Nu ai forta in brate.Ca sa poti face tractiuni trebuie sa ai suficienta forta sa te ridici, trebuie sa ai forta in brate. poti sa faci pentru inceput flotari. daca ti se par grele incearca flotari din inclinat(sunt mai usoare). asta pana iti mai dezvolti bratele. poti sa faci exercitii cu gantere cat de usoare sau daca nu ai gantere, fai cu sticle pline cu apa.vei progresa astfel.Si eu cand m-am apucat de tractiuni nu faceam nici macar o tractiune dar acum fac 15-20. Nu renunta, chiar daca ti se pare foarte greu. poti sa reusesti dar numai prin munca.Succes!winking FUNDA? happy