| Andreeaaaa12 a întrebat:

Am 15 ani si am inceput de la un timp sa ma consider urata.Azi cand am trecut pe langa niste fete, le-am auzit cand una dintre ele a zis " ce urata e " si au inceput sa rada sau cand eram in autobuz tot o fata " ce fata are aia " si ma gandesc incontinuu la momentele astea.Toate prietenele mele au avut macar un prieten in afara de mine dar totusi eu am mintit pentru ca ma simteam penibil sa zic ca nu... Eu imi tin des parul prins, poate ca ar trebui sa incerc sa il tin desfacut dar nu stiu.Parca aici m am descarcat si ma simt putin mai bine, nu stiu daca voi v ati simtit vreodata ca mine si stiu ca " fiecare e frumos in felul lui " dar parca nu ma mai suport.

6 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Nu-i asculta pe ceilalți și nu te gândi nici tu la asta. O să vină toate la un moment dat. Încearcă și să-ți ții părul desfăcut, ca băiat pot spune că fetele arată mai bine fără părul prins big grin

| pufulescu a răspuns:

Nu stiu la ce se refereau fetele acelea fiindca nu am vazut cum arati! Este de asemenea posibil sa fi fost doar rautacioase, sa vrea sa te injoseasca fiindca nu esti machiata si pensata dupa ultima moda.

| gabriel87000 a răspuns:

Ba in ziua de azi e ceva iesit din comun sa fi normal.problema e ca uni sunt atat de prosti daca i pune mintea lor la un caine cred ca s-ar da cainele cu capul de toti pereti.e bine sa te uiti la tine pe mine nu ma intereseaza ce zice cel din stanga sau cel din dreapta. este o vb toate la timpul lor inca esti in crestere ai timp sa te maturizezi.nu te uita la ce zic alti

| ksaoswh a răspuns:

Buna! Si eu sunt fata si am 15 ani si oarecum ma regasesc in ce ai scris tu. Nici eu nu am avut prieten desi toate prietenele mele au si au avut si la un moment dat am inceput sa ma consider si eu urata, dar am inceput sa ma acept asa cum sunt eu. Hai sa iti spun ceva fetele mereu vor fi invidoase, de exemplu am o prietena mai uratica dar are prieten de vreo 3 ani si sa gasit o asa zisa "frumoasa" sa incepepe sa comenteze (ea nu avea pe atunci prieten) de ea cum poate ea sa aiba prieten ca uite ce fata de maimuta are si bla bla bla. Dar fata ai asa de "superba" dupa care erau totii mortii are fata plina de machiaj si umbla mai mult dezbracata decat imbracata.
Frumusetea exterioara e trecatoare cea sufleteste conteaza cine te va place te va place exact asa cum esti.
Eu cel putin pun pariu ca esti frumoasa.winking
P.S: Nu mai baga in seama tot ce spun altii lumea va avea mereu ceva de comentat.

| AndreeaTini a răspuns:

Stiu si eu sentimentul... si te inteleg perfect. Si eu ma consider urata si mereu am parul prins dar nu pot sa'l desfac sad Poate ar trebui sa il desfaci, sau sa schimbi coafura intr-una care te avantajeaza

| Hanekawa_Kyo_1999 a răspuns:

Stiu cum te simti oarecum.La mine se uita toti lung si mai apareau si destepti care sa comenteze pentru ca arat diferit si am un semn ciudat pe fata.Totusi,eu am ales sa fiu eu, sa arat asa incat sa imi placa mie si mi-am perfectionat stilul. Poti sa incerci si tu o schimbare de look dar care sa iti placa si sa te faca sa te simti frumoasa.Nu conteaza daca ar fi diferita de a pitipoancelor care n-au ce face cu viata lorr decat sa critice.In plus, multe dintre ele ar fi chiar urate fara o tona de machiaj.Cat despre baieti, primul meu iubit l-am avut la 17 ani si nu din cauza aspectului(asta e valabil la oricine).De obicei cele care au iubiti timpuriu ii au...ca sa se laude.Am vazut o gramada de cazuri in care o pustioaica era impreuna cu unul,chiar si cu mult mai mare,sa se poata da mare in fata altora sau sa experimenteze.Dar este timp, pana la urma o relatie va fi stabila daca e bazata pe personalitate, nu pe frumusete. Oamenii oricum imbatranesc, se schimba, frumusetea exterioara se diminueaza.Nu e o rusine sa n-ai inca iubit.