| FetitaAnonima a întrebat:

Am 16 ani ..si am o problema..si sunt putin agitata.Deci pe data de 7 iulie mi-a venit menstruatia care a durat pana pe 10 iulie, pe 18 iulie am avut contact sexual neprotejat dupa o luna in care nu am facut nimic( cand a avut loc acest contact sexual nu si-a dat drumul in mine), iar acum pe 21 iulie am o scurgere maronie usoara urmata de dureri lombare.Am citit pe net ca poate fi o sarcina extrauterina sau un avort spontan,ori,, Sângerările ovulatorii sunt eliminările sangvinolente sărăcăcioase care apar, la unele femei sănătoase, aproximativ peste 10-15 zile de la sfârşitul menstruaţiei curente şi durează de la câteva ore până la 1-2 zile. Cauza acestor sângerări este distrugerea uşoară a endometrului, care apare ca urmare a scăderii nivelului de estrogen imediat după ovulaţie,, eu sunt foarte agitata deoarece imi este frica sa nu fii ramas insarcinata,ce credeti ca pot fi aceste scurgeri maronii, mentionez ca au trecut 10 zile de la ultima zi in care mi-a venit perioada.Va rog am nevoie de ajutor

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Femeie, mergi la ginecologie!
Pa, pa.

| neutrino a răspuns:

Mai asteapta pana la data viitorului ciclu si vei fi uimita!

| zerro17 a răspuns:

1-nu mori daca dai 10 lei pe-un durex
2-e posibil sa fii insarcinata
3-ce ai gasit tu pe net mi se par chestii extrem de rare (sarcina extrauterina, zic si eu)

| Capi a răspuns:

laughing e 10 lei durexu...