| MeowMeow a întrebat:

Am 16 ani si pe langa fotografie am o pasiune de a citi.Nu, nu carti din acelea pentru copilite vampirite sa zic asa twilight sau jurnalele vampirilor.carti bune, vechi, noi, clasice, romantice, politiste etc.Imi recomanda cineva o carte buna? Multumesc!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Cele mai bune carti politiste sunt ale Sandrei Brown(mie toate cartile ei mi-au placut) dar si iris Johansen-lantul minciunilor-tot politista.
Carti clasice care mi-au placut: Mandrie si prejudecata-jane Austen
Tess D`Uberville-Thomas Hardy
carti pentru adolescenti: Elevul Dima dintr-a saptea-Mihail Drumes
Invitatie la vals-Mihail Drumes
Cismigiu&Company- Grigore Bajenaru
cartea mea preferata: Singur pe lume-Hector Malot si Sunt aiurita si se ia-Caprice Crane

| Anduuu a răspuns:

Poate iti place Zaharia Stancu-Descult, Maytrei- M. Eliade, Lorelei-Ionel Teodoreanu, Insir-te Margarite deVictor Eftimiu si mergi intr-o librarie si alege ceva ce-ti place!

| Daniel123 a răspuns:

Iti recomand "69 de Ion Chiva", "Nimic nou pe frontul de vest de Erich Maria Remarque", "Castelul Palarierului de A.J.Cornin"