| Starrsii a întrebat:

Bună, am 2 iepuri (fată şi baiat). Nu mai sunt pui(mici) dar nici nu sunt nici mari (adulti). Sunt ceva între. Credeţi că vor rezista iarna aceasta afară in zapadă sau va trebui să îi adăpostesc undeva?

Când se înmulțesc iepurii în ce perioadă?

Scz de categorie.

Fundă!

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Iti convine daca ai posibilitate sa-i adapostesti. Punele paie/fan din belsug, astfel se vor incalzi mai bine.

| Starrsii explică (pentru MskDesign):

Asta e problema nu prea am unde sa ii adapostesc, unde stau ei acu am cotete dar roade din lemn. Fan /paie am. De asta am intrebat daca rezista pe zapada. Crezi ca ar trai daca ii pun in unu dintre cotete pe amandoi le pun fan/paie multe si peste unde e ura (nu e din lemn ) - (e ceva ca niste bare suptiri) o patura groasa ca sa nu bata zapada?

| Starrsii explică (pentru Starrsii):

Unde e usa (nu e...
Scz dar nu am mai scris de mult in romana

| MskDesign a răspuns (pentru Starrsii):

Eu am avut peste 80 de iepuri
II tineam pe timp de iarna intr-un fel de garaj
Pe timp de vara ii lasam afara. Iarna eram mult mai atent cu ei decat pe timp de vara.Ma duceam si noaptea sa ii verific:ar trebui sa reziste daca le oferi conditiile necesare.

| Starrsii explică (pentru MskDesign):

În ce perioadă se înmulțesc?

5 răspunsuri:
| Starrsii explică:

P.s. Sunt iepurii de casă.