| patricia17 a întrebat:

Bună ...am ieșit afară cu telefonul mobil si din păcate a căzut în zăpadă....iar acum nu se mai incarca...ce pot sa fac? Funda

Răspuns Câştigător
| AnarchyUK a răspuns:

Ai putea să îți încălzești telefonul, acesta a căzut în zăpada rece (în apă, mai pe scurt) și cam ăsta e primul lucru pe care trebuie să-l faci. Scoate bateria și șterge-o, să fii sigură că e uscată. Dacă nu-și revine (și n-ar trebui să petreci foarte mult timp ca să vezi asta), du-te la un magazin special care repară telefoane și vezi dacă îl mai poți salva. Sper totuși să fie în regulă.
Succes!

| patricia17 explică (pentru AnarchyUK):

Da,asta am facut, i am scos bateria si dupa cateva minute a inceput sa incarce bateria. merci pentru sfat.

2 răspunsuri:
| zitiala a răspuns:

Poate ca ar trebui sa il scoti din zapada