| AryennX a întrebat:

Am nevoie de ajutor. De aseară, o aplicație numita "Fresh-Quizz" tot distribuie in numele meu pe Facebook diferite articole, gen " Ce semnifica numele tău?", "Cu ce personalitate te potrivești cel mai bine?", si asa mai departe. Cred ca știți la ce ma refer, aplicațiile alea unde iti analizează poza de profil si dupa iti da un rezultat. Ideea e ca nu am mai intrat pe site-uri de genul de o buna bucata de vreme, si nici nu am dat share vreodată la una. In plus, ma deranjează ca distribuie in numele meu, si o face atunci când nu sunt online. Trebuie sa umblu cumva pe la setările contului? Nu prea ma pricep, si as avea nevoie de ajutor. Mulțumesc anticipat pentru cine ma lămurește si pe mine in legătura cu chestia asta.

Răspuns Câştigător
| Anonimul95t a răspuns:

Buna mergi la setari dupa aceia la aplicati cauta acea aplicatie dar si altele care nu iti trebuie si dupa aceia du sageada pe ia si in dreapta o sa iti apara un x da pe el iar apoi apasa pe sterge daca lucrul persista uitate la sesiuni actuale inchidele pe cele necunoscute si schimba parola daca tot continua ca acele lucruri sa apara instaleaza malwarebytes anti- malware de aici :https://www.malwarebytes.com/trial/ da in josul pagini pe free download instaleaza-l da o scanare si sterge tot ce gaseste mult noroc!

| Anonimul95t a răspuns (pentru Anonimul95t):

Multumesc pentru funda!

4 răspunsuri:
| 5452264489521 a răspuns:

Doamne am axact aceeasi problema ca tine! Aceesi aplicatie posta in numele meu. Posta, pentru ca acum am urmat instructiunile si numai posteaza. Multumesc enorm.

| BuboacaAlexandruAndrei a răspuns:

Am aceiași problemă si nu gasesc rezolvare eu am facut o petiție la Facebook asisstance si sa vedem daca rezolvă cumva.

| Octavian_Alin_2000_l90g a răspuns:

Aceasta aplicatie distribuie din cauza ta, tu ai intrat pe site si te-ai logat cu Facebook-ul. Bun cand te logai puteai sa ii dai undeva sa arate ce distribuiai sa fie public, only friends si only me, dar era ascuns.
REZOLVARE:
Te duci la aplicatii in Facebook si cauti wapnow si ii dai logout.
FUNDA