| mayablonda a întrebat:

am nevoie de ajutor. va rog nu ma judecati. de o lunga perioada ma tot tai pe maini, picioare, abdomen etc. si am cicatrici urate... nu mai vreau sa am semne pe mine sad ce ar trebui sa fac sa imi dispara/ amelioreze semnele?

Răspuns Câştigător
| William79 a răspuns:

Nu te mai tăia.gaseste-ti alt mod prin care sa te "relaxezi".Si eu ma tai pe mana, si stiu cat de greu e sa te lasi. Doar gândește-te ca prin ce treci tu, trec si au trecut mii de oameni. Descarcă-ti supărarea in alt mod. lovește ceva, sau desenează-ti starea big grin, bea un ceai, fumează. relaxează-te. Cu timpul o sa iti dispară si semnele! Asta depinde de corpul tau. Pielea mea se regenerează foarte repede. poate a ta mai greu?:p frate, toate trec si toti trecem prin ele. sanatate!

3 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Bun venit pe la noi prin viața reală. Unde erai până acum? În lumea ta? Acum, că ai revenit la noi dă-mi voie să-ți dau un sfat: Vezi tu... în viața reală lucrurile au consecințe și nu toate îți oferă o a doua lansă, undele fiind permanente. Alegerile tale se vor reflecta în viitor. Când vei mai crește și vei renunța la acest "joc de copii" vei realiza că ceea ce ai făcut în trecut te afectează foarte mult. Vei fi considerată o ciudată, o nebună sau altfel.
Tot ce poți să faci e să gândești. Viața nu e roz, dar asta nu înseamnă că trebuie să faci anumite lucruri. Pe viitor încearcă să te abții. Baftă.

| frostxtq a răspuns:

Ce-i cu copii din ziua de azi? In loc sa luptati pentru ceea ce va doriti si sa facet tot posibilul sa iesiti din starea depresiva pe care o avem cu totii uneori, voi va taiati corpul si apoi cereti sfaturi cum sa reparati ce ati stricat.
Asteapta sa treaca timpul, e posibil sa ramai cu cicatrici urate dar presupun ca nu stiai acest lucru cand te decupai.

| mayablonda explică:

Aaaa da vai ce drăguț din partea coasta. Ma judecați. Eu am cerut un sfat ca sa imi mai treacă din cicatrici dar nu... In loc sa imi ziceți niște creme sau alte metode de tratare voi va dați mari deștepți si judecați. Va felicit! Nu facei nimic bun decât sa încercați sa va Bati joc de alții. Nu din cauza celor ca mine e distrusă societatea, e distrusă din cauza unora ca voi