| cristina18 a întrebat:

Bunakissam nevoie de niste sfaturi de la voi pentru ca numai stiu ce sa facsad:in legatura cu prietenul meu de care m-am despartit acum cateva zile tot nu am putut trece peste asta si imi este din ce in ce mai greusad, numai imi arde de nimic, tot timpul ma gandesc la elsad. Chiar daca am fost impreuna doar 3 saptamani am pus suflet in relatia asta foarte mult si acum eu sufaroh go on. El sta pe strada cu mine si il vad in fiecare zi si imi este foarte greu sa il uit, si mai ales ca acum a devenit indiferent cu mine, nici nu se mai uita la mine, numai vorbeste cu mine, nimicsadsi aceasta indiferenta din partea lui ma doare foarte tarestraight face.
Ce as putea face ca sa trec peste aceasta dureresad? cum l-as putea uita avand in vedere ca il vad in fiecare zisad? chiar am nevoie de sfaturi de la voilove struck

2 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Timpul vindeca orice rana oricat de adanca, dar din pacate nu exista nicio scurtatura prin timp, mereu trebuie sa margem pe calea cea lunga. sad

| LifeInPink a răspuns:

Stii cred ca lui nu ii pasa si nu te mai iubeste pentru ca nu ura este opusul dragostei, ci indiferenta, iar asta doare foarte tare, cand stii ca tu ai dat totul si acum ce primesti? Nimic, doar indiferenta.Multi nu mertita sa ii iubesti, sa pui suflet in relatia cu ei, pentru ca nu stiu sa aprecieze, rar mai gasesti baieti asa cum trebuie.sa te iubeasca, sa te respecte si sa aprecieze ce faci pentru el. Avand in vedere, ca nu si-a lasat loc nici de buna ziua cu tine, denota un caracter care lasa de dorit, dar asta nu o poti schimba tu. isi va da seama, peste ceva timp, ce a avut si ce a pierdut, si cu siguranata, daca a pierdut ceva bun, va regreta amarnic. Incerca sa treci peste, chiar daca e greu. Viata nu este intotdeauna roz, mai are si tonuri de gri ...Ai doua variante : poti fii fericita, sau poti sa stai sa plangi si sa suferi dupa el. Alege varianta buna. Asta e, se mai intampla, nu esti sungura, nu va fi nici primul, nici ultimul baiat din lume, iti vei cunoaste intr-o zi jumatatea si vei avea parte de fericirea pe care o meriti. Comporta-te cu cel de langa tine, asa cum vrei sa se poarte el cu tine! Ofera respect si vei primi si tu, ajuta si vei fii ajutat, iarta si vei avea parte de iertare, iubeste si nu-ti pierde speranta. Nu plange ca s-a terminat, zambeste ca s-a intamplat, e doar un hop pe care trebuie sa-l treci. Sper ca te-am ajutat!