| Grisa11 a întrebat:

Buna
Am o intrebare am fumat un an cite 4 tigari/zi acum trebuie sa aparatul tomograf la rinichi. Exista vreo sansa ca medicul va vedea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Futhakari a răspuns:

Sunt oameni care baga cate 2 sau 3 pachete pe zi si tu te speri ca fumai 4 pe zi, si fumu de tigara merge in plamani nu in rinichi nicotina/cudronu/dioxidu de carbon in sange daca nu ai probleme grave nu ati va gasi nimic, dar daca vrei sa fi sigur si sa traiesti lasate de fumat.