| anonim908 a întrebat:

Buna am o intrebare mai ciudata sa zic asa sper sa nu radeti va rog. Mereu cand ma epilez ( cu bigu) jos mereu ma irit mai mult pe langa chilot cum sa nu mai ma irit? Dau funta.

Răspuns Câştigător
| Lavii007 a răspuns:

Foloseste nidoflor sau crema de galbenele dupa epilare. Calmeaza pielea si nu te mai iriti.

6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Uhm,eu folosesc crema de epilat happy e buna si nu am stres.Nu am nici iritati big grin e the best.

| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Nu prea poți opri iritația, epilarea cu lama(big-ul) întărește firul de păr.
Sfatul meu este să nu te mai epilezi așa, cu toate că este cea mai nedureroasă, este și cea mai proastă pentru că în timp vei avea de 100 de ori mai mult păr și mai gros+iritații.
Cel mai bine e să mergi la salon să te epilezi pe ceară peste tot, deși doare este cea mai bună metodă. Până îți va crește părul, 2-3 săptămâni nu ai nicio grijă. Da, doare, însă după primele ședințe te vei mai obișnui.
Baftă!

| AtateaConditii a răspuns:

Cu crema hidratanta sau spuma. A si nu folosi bigurile pe care le folosesc si altii, trebuie sa ai tu unul personal si dezinfecteaza-l inainte sa te faci.

| Iamnotme a răspuns:

Încearcă să renunţi la big. Foloseşte crema depilatoare, nu irită happy

| Miree a răspuns:

Te sfătuiesc să nu te mai faci cu bigul. Nu este o soluţie bună! Mai bine te duci la un salon şi eşti sigur că nu vei avea iritaţii.

| robi1990 a răspuns:

Nu te mai face cu big, foloseste si tu aparatu de tuns a lui maicatahappy