| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare personală, îmi place de un băiat, însă lui îi place de o prietenă de a mea, ce să fac ca să nu îl mai plac, să îl văd ca un prieten? Vă rog ajutaţimă, funda!sad

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să nu te mai implici sentimental!
Pa, pa.

| SergiuBoss11 a răspuns:

In dragoste si in razboi orice e permis.laughingAsteapta sa se desparta de prietena ta, stii si tu...in liceu relatiile sunt relative si de scurta durata apoi daca il placi...de ce sa-l vezi ca pe un prieten in continuare?winking.
Oricum, atat timp cat e cu prietena ta, stai cuminte-.-si nu interveni in relatia lor, dar nici sa fi falsa nu e bine...
Te place si el? ti-a dat de inteles ca te place? Daca da, ...nici macar prietena ta nu poate sta in calea voastra

| valerikaa a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Nu se intilesc ei, el o place foarte mult, si se vede asta de la o posta. Insa, eu nu sunt atat de frumoasa ca ea, nu ca sunt urita, dar ea are figură si un fund mare. Si el nu mi-a dat de inteles ca ma place, mai inainte da, acum nu, si nj stiu ce sa fac ca sa il scot din cap, si azi am esit cu prietenii si cand am vazut cum se uita la ea, cum se da la ea, cum incearca sa o imbratiseze, eram geloasa, si habar nu am ce să fac.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru valerikaa):

Probabil asta creziwinkingtu, ca nu esti mai frumoasa ca ea. daca nu te place...fa-l sa te placahappy. sigur il poti cuceri

| valerikaa a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Pai nu pre stiu cum, nu sant urita, nici grasa, slaba, pur si simplu toti baietii o prefera pe ea pentru ca este mai frumoasa decat toate fetele, si nici nu prea stiu cum sa ma port cu un baiat ca sa ma placa.

| Park1Suin a răspuns:

Buna!
Incearca sa-l scoti din mintea ta, sa-ti spui ca nu mai trebuie sa te gandesti la el.Iesi cu prietenii la o plimbare, citeste o carte buna, invata si ocupa-ti timpul cu hobby-urile tale favorite.Credema,functioneaza perfect faza cu invatatul si lecturatul.winking
Insa, daca esti la acelasi liceu cu tipul respectiv, o sa-ti fie cam greu sa nu te gandesti la el, dar iti propun sa nu-i mai vorbesti si sa-l eviti pe cat e posibil.

| valerikaa a răspuns (pentru Park1Suin):

Nu vreau sa il evit, pur si simplu sa il incep a vede ca un simplu prieten.

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Pai petena ta il place? Daca da, atun gandeste-te ca ei ar putea fi impreun si nu e recomandat sa te gandesti la el pentru ca doar tu vei avea de suferit. Incearca sa te concentrezi asupra altor lucruri sau altor persoane si cu timpul iti trece. Sa nu petreci foarte mult timp cu el pentru ca asta iti va ingreuna situatia.

| valerikaa a răspuns (pentru BlackAndWhite1):

Prietena,ea il respinge, insa toti cred ca si ea il place, si eu vreau sa es din situatgie fara sa sufar, insa vreau sa ramanem in relatii de prietenie, insa nu stiu cum sa fac asta, daca el ar vorbi cu mine despre ea sau ca o place (ca intre baieti) mas resemna, dar nu stiu cum sa fac ca sa vorbeasca asa cu mine