| pirla a întrebat:

Am o mare problema...mie si celei mai bune prietene ne place de acelasi baiat.Ea l-a placut prima...eu inainte aveam o parere foarte proasta despre el.In fine, am ajutat-o sa ii spuna tot adevarul prin mesaje.Ei i-a fost frica sa vorbesca cu el prin mesaje asa ca am vorbit eu.Treptat am inceput sa ma indragostesc de el.Nu stiu ce sa fac.Ea il place, dar nu are curaj nici sa il salute..probabil ca el o sa se plictiseasca sa il astepte. Azi-noapte am visat ca ea a murit,iar dupa,brusc, totul s-a schimbat si eu langa Patritiu (eram impreuna cu el), iar ea parca a inviat si se uita cu o fata plina de gelozie la mine.Ce inseamna asta? Va rog sa ma ajutati! Nu stiu ce sa fac?

7 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Esti o nesimtita! nu-i lumea destul de plina de baieti, tie fix pe asta ti s-a pus pata, nu? Nimeni nu vrea o jucarie pana nu se joaca altcineva cu ea, atunci o vrei si tu. Depaseste acest moft pueril si odios de-a dreptul!
Si cauta-ti un iubit, nu fura de la altele. Oricum esti mica, nici nu stii care sentiment e care, deci totuna ti-i si oricum nu o sa tina relatia, ca va schimbati iubitii de numa, la varsta asta, mai ales. si dupa, nu zic nu.

Deci, baga-ti mintile-n cap!

| corbulalbrosu a răspuns:

Inseamna ca te simti vinovata, ca iti dai seama ca esti pe punctul sa iti tradezi cea mai buna prietena.Reflecteaza asupra situatie de fapt si incearca sa iti imaginezi cum ai reactiona tu daca ipotetic s-ar schimba rolurile.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca mustrarile de constiinta incep sa-si faca efectul.

| pirla explică (pentru corbulalbrosu):

Eu vreau sa il las ei...dar ea fuge de el si nu ii stare nici prin mesaje sa vorbesca cu el...

| corbulalbrosu a răspuns (pentru pirla):

Pune-i fata in fata iar tu arbitra intre ei. Poate astfel pusi in fata faptului implinit sa nu se mai poata eschiva niciunul dintre ei, vei "impusca" 2 lucruri deodata. Eu zic ca merita incercata si o astfel de a actiona.Procedand astfel nu vei putea fi acuzata in cazul unui esec.

| gabriel87000 a răspuns:

Da poate din voi 2 nu o sa fiti nici una cu el.problme a e ca si baiatul sa va placa pe una din voi 2.2 la mana nu inteleg o chestie fete sa placa baieti? de obicei baieti aleg

| TheKataGirl a răspuns:

Trebuie sa te gandesti ce vrei sa faci. Eu te sfatuiesc sa vorbesti cu ea si sa ii spui ca il placi, astfel nu o mai minti. Daca tine la tine cu adevarat, va intelege si nu se va supara. Asta nu inseamna ca o sa ti-l lase tie. Trebuie sa intelegi ca ea l-a placut prima.