| headstick a întrebat:

Buna happy!
Am o problema cu un triunghi amoros, deci sunt impreuna cu R,dar C a inceput sa ma placa, si el nu stie de relatia mea cu R,si R ma tot preseaza sa ii spun lui C totul ( ca am deja prieten ), dar nu pot sa-i spun, adica amandoi sunt foarte de treaba si nu vreau sa-i ranesc, si acum ma simt ca intre ciocan si nicovala. Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Stai pe nicovala si alege-l pe cel ce are curaj sa dea cu ciocanul.

| ywar a răspuns:

Intr-un final iti dau eu scris ca vei renunta la amandoi. In concluzie, da cu banul alege pe unul si vezi-ti de viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era o vorba odata : cand "iubesti" 2 persoane, alege sa ramai cu persoana a 2. daca tineai destul de mult la prima nu te indragosteai de a 2. asa si la voi, "indragostitilor".

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Pai intr-un fuinal trebuie sa lamuresti lucrurile, insa sa afli cine este cel mai potrivit, asta insemnand ca cei doi sa puna pe primul loc fericirea ta, asta daca cu adevarat te place careva. Trebuie sa-ti dai seama care este alesul R sau C. Nu amagi! ca o sa ramai fara amandoi! sad

| RuxiKasandra a răspuns:

Ar fi frumos sa ramai cu iubitul tau cel putin din respect pentru ca este urat sa faci asa. Celuilalt ar trebui sa ii spui fara nici o jena, consider ca iubitul tau este cel important, nu? Spune-i in asa fel incat sa nu il ranesti, pentru s-ar putea ca el sa nu fie potrivit pentru tine si tu sa renunti la iubitul tau si atunci ramai fara nici unul. Il spui frumos: uite, ma bucur ca te-am cunoscut, esti o persoana foarte detreaba dar din pacate am prieten si atata timp cat sunt cu el nu poate sa fie nimic intre noi, mai mult decat prieteni. Si gata. va trebui sa inteleaga.