| mymary a întrebat:

Am o problema. Imi pace de un coleg din clasa, si am devenit buni prieteni. Cred ca ii place si lui de mine, de fapt, sunt foarte sigura de asta. A zis ca ii place o fata, si a descris-o, si era identica cu mine, doar numele diferit, si avea aceleasi preocupari cu mine. Dar nu intra pe messinger, iar cand intra, vrobesc incontinuu cu el. I-am zis pe messenger ca imi place de el, apoi, cand a intrat, sa purtat normal, cum se purta de obicei. Credeti ca ma place, sau nu? Categoric funda:X

Răspuns Câştigător
| blajsb a răspuns:

Draga mymary, ai putea pentru inceput sa mai vezi cateva semne cum ar fi daca el isi ia mana aqtunci cand i-o atingi, daca nu vorbeste despre asta cum ai spus tu si multe alte maruntisuri. s-ar putea ca prietenul tau sa fie timid in aceasta chestiune.incearca sa il inviti in oras si sa il intrebi, dar nu direct nu vrei sa il sperii si mai tare. succes daca mai vrei si alte informatii imi poti da mesaj privat.

3 răspunsuri:
| CristiPavel a răspuns:

Cere-i sa iesiti, vedeti cum va simtiti unul in prezenta celuilalt.

Daca lucrurile merg bine, e foarte bine, daca nu, e foarte bine.

Nu te teme, sunt si alti baieti pentru care vei simtii la fel, numai sa-i cauti.

Intotdeauna sa fii impacata cu tine insuti, sa te iubesti asa cum esti si sa fii pregatita sa fii libera si independenta.

Poti afla mai multe despre lucrurile aceste din urmatoarele articole:

http://castigatimp.com/......-pe-altii/

http://castigatimp.com/alege-sa-fii-liber-si-independent/

http://castigatimp.com/impaca-te-cu-tine-insuti/

Bafta!;)

| regele1 a răspuns:

Daca chiar a descris-o ca si tine, da...si incearca sa iti spuna asta mai subtil.Si poate ii e rusine.Ce nume avea fata de care a zis?

| mymary explică:

Andreeawinking