| Natixx a întrebat:

am o problema, ma indragostesc foarte repede de oricine si pun foarte mult suflet iar la final ajung sa sufar ce sa fac?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Naivitatea iti da pe afara.

| RAY a răspuns:

Nu putem sa nu punem suflet,sentimentele nu le putem controla constient, in scimb putem deveni mai indiferenti, nepasatorii, neimplicitati intro relatie cu o gandire rationala, e normal sa iubesti si sa suferi, incerca sa fi mai indiferenta si nu sta cu persoane care vezi ca sunt imature, orice pui la suflet sau cum?

| Drimmero a răspuns:

Incearca sa nu mai pui suflet pentru ceea ce nu merita, daca gasesti pe cineva pentru care merita sacrificiul suprem, atunci fa-o! Daca nu gasesti persoana potrivita, nu te alatura in ''batalie''.

| T0T a răspuns:

Cum de oricine? Înseamnă că ai o problemă.

| Pufoseniiee a răspuns:

Te inteleg, si eu la fel, ma indragostesc repede, sar dintr.o groapa in alta, nu incerca sa gasesti solutii ca nu o sa mearga, asa a fost facut sufletul tau, sentimentele nu se schimba asa usor, vei scapa de indragosteala desa si toate cele cand iti vei gasi adevarata iubire, in care nu vrei sa vezi pe altcineva!

| florinacristina99 a răspuns:

Ar trebuie pe acel "oricine" sa-l cunosti mai bine intai si dupa sa te indragostesti de el

| dizell a răspuns:

Salut eu la fel mult suferiam dar uite ce ma ajutat...http://www.jw.org/......-potrivit/ Stii mult depinde cum privim persoana, vei citi acest articol sau altele si vei intelege ca nu toate persoanele iti sunt potrivite... Succes