| Andreea051p a întrebat:

Am revenit si eu cu o intrebare. Vreau sa uit de cineva la care tineam foarte mult si nu stiu cum. Nu pot trece peste. Am mai cautat pe net si sunt oameni care din depresie au ajuns sa se taie pe maini, si nu vreau asta. Sfaturi? puppy dog eyes. sigur

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu vrei asta dar nu coenstientizezi ca depinde doar de tine. Este mintea ta, tu controlezi ce se intampla acolo. Asta daca nu esti prea slaba din punct de vedere psihic.

| gabriel87000 a răspuns:

Da a mai fost acest subiect de multe ori cred ca zilnic se posteaza acest subiect de pers diferite. dureaza ceva pana sa-l uiti

| daniela281 a răspuns:

Nu ai idee cât de tare mă irită subiectul ăsta. În primul rând, sunt sigură că nu vrei să-l uiți, e doar o scuză pentru că nu acționezi. În al doilea rând, persoanele care zici că se taie pe mâini din cauza asta, păi, problema lor, ce au ei cu tine? Nu vrei să cazi în depresie, dar nici nu faci nimic. Îți place de careva și totuși vrei
să-l uiți. Înainte de a căuta voința, asigură-te de cât de tare/sincer vrei să-l uiți!