| Flower1234 a întrebat:

Am si eu o foarte mare problema. Am 16 ani si sunt slaba. Adica nu am forme si vreau sa ma ingras. Nu stiu exact ce greutate am, dar cred ca am in intervalul 40-45. Si inaltimea de 1.65. Ma simt foarte naspa. Orice mananc, nu pun. Si cred c-o sa mor si singura. Adica, toata lumea e in relatii.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu exista orice manc nu pun si cred ca manc mult cand de fapt manc putin si daca ai manca mult e imposibil sa pui kg in cateva zile, du-te fa culturism da si ca fata crezi ca baieti aprecieaza muschi sau grasimea?

| Printesa10TM a răspuns:

De ce ai vrea sa te ingrasi?! Se pare ca nu stii cum se chinuie cineva sa slabeasca.

| Devilgrim a răspuns:

Unde e graba asta? pentru relații.
Ai încercat astea? ("Cârnați și mici, cartofi prăjiți, pizza, produse de patiserie, prăjituri de la cofetărie, chipsuri, popcorn, margarină pe pâine albă, înghețată :X, produse de tip fast food...
Să faci și ceva sport, poate iese ceva...

| escapegoatxd a răspuns:

Ma amuza faptul ca toti vor sa se bage in relatii neaparat.
Ascult aici, sunt un tip si probabil nu pot sa te multumesc cu raspunsul meu.
Eu la 16 ani ma uitam la anime-uri si jucam pc games toata ziua, stiam ca sunt singur si ca probabil o sa raman singur, asta e din cauza look-ului.
Dar eu m-am acceptat pe mine insami si m-am simtit bine in fiecare zi, doarece le traiam fericit fara sa am nevoie de cineva.
Totusi, cel mai bun lucru sunt prietenii, atat timp cat eram cu ei, toti eram fericiti si stiam ca de bine ne simtim unu in preajma altuia, chiar daca nu ne spuneam asta pentru ca suntem un grup de tipi sarcastici.
Atat timp cat tu ai prieteni buni poti sa inveti sa-ti placa viata, sa nu te mai simti " naspa ".

Ai 1.65 m si 45 kg, daca nu o duci rau cu economiile inseamna ca asta e corpul tau, incearca sa te simti bine in el. Iti spun cum m-am ingrasat eu :
- am fost si inca sunt un gamer, dar acum nu pot sa stau ca inainte pe PC toata ziua. Tot ce am facut ca sa ma ingras a fost sa ma uit la seriale/filme/jocuri video si sa mananc ceea ce-mi placea.

Scuze c-am scris compunerea aici, dar vreau sa ma fac cat de clar, accepta-te si invata sa-ti placa viata, si asa o sa te simti mereu bine. Nimeni nu e perfect.

| NINAAAAAAA a răspuns:

Buna, pai ar trebui sa mananci mai mult, sa mananci dupa ora 18:00, sa mergi la sala, oricum in nici un caz sa nu devi deprimata, sunt fete care ar ucide ca sa aiba greutatea ta, fiecare e frumos in felul sau, eu stiu fete slabe si sunt foarte frumoase, poate ar trebui sa te imbraci cu haine care sa evidentieze si care sa ascunda anumite parti ale corpului tau, haine care sa te puna in valoare, pune accent pe fata ta, machiazate, schimba coafura, eventual mergi la un nutritionist, dar nu dispera, sunt persoane cu probleme mult mai grave happy pentru fiecare exista cineva

| ardnaxela123strawberry a răspuns:

Sunt în aceeași situație ca tine, slaba etc, daar, drăguța, nu te simți nașpa, prietene îmi spun ca sunt geloase pe mine, ca ar vrea sa arate ca mine, poate când eram mica îmi doream sa ma îngraș, dar acum nu mai vreau, nu trebuie, mănânc cat trei persoane la o masă și nu pun nimic pe mine. Cel mai bun lucru pe care sa îl faci este sa aștepți, nu încerca să grăbești lucrurile, poate acum ești slaba și mănânci mult, dar nu te îndopa cu prostii, mănâncă sănătos, fa mișcare, ai sa vezi ce bine va fi, căci dacă mănânci fast-food, acum nu se vede, dar cu timpul ai putea ajunge obeza și chiar foarte bolnavă. Trebuie sa ne simțim norocoase și mandre de cum arătăm iar despre băieți, care-i graba? De unde ști ca nu te place nimeni? Poate ai un admirator secret, nu poți sa știi și mai ai timp, nu te grăbii, îți zisai, dacă grăbești lucrurile, ar fi rău pentru tine. Pe mine ma plăcut un băiat timp de aproape doi ani de zile și ghici ce, am aflat acum cinci luni. Deci. keep calm and be happy! Cum se spunehee hee laughing