| Eu_5774 a întrebat:

am si eu o problema, toata lumea va rade de mine, ok, nu conteaza! cum imi conving parintii sa imi ia un laptop mai performant? sunt in clasa a 10-a, am media generala 9 la profil tehnic dar ei imi tot spun ca nu am nevoie de un laptop performant ca de ce unul performant sa ma joc toata ziua sau nu stiu ce baga de astea ca toti cu pc-uri performante au note mari si ma enerveaza ca stiu ca toti dar toti au pc-uri de 3-4 ori mai performante ca al meu, al meu este o antichitate ce abia ruleaza san andreas la grafica maxima pe la 15-20 fps-uri. Nu ii pot convinge! Venitul lunar este suficient de mare pentru achizitionarea unui pc nou deci asta nu este o problema dar ei ma tot iau cu 'nu iei bac-ul' si nu stiu ce, m-am saturat sa umblu pe un laptop antic dar parintii mei 'lasa ca-ti ajunge, nu iti trebuie mai mult', cum sa imi conving parintii? de strans banii de alocatie este cea mai proasta idee, un job part time nu gasesc si nici nu am timp de el, exista vreo solutie?

2 răspunsuri:
| nenope a răspuns:

Mhm, pai..demonstreaza-le ca poti sa inveti si cu laptop, trebuie sa le arati ce avantaj are pentru tine acest laptop mai performant ( nu numai jocurile laughing ) si poate o sa inteleaga daca te tii de capul lor mai mult + ca mereu trebuie sa le bagi la inaintare media de la liceu. si pe langa asta. daca ai nevoie de ceva pentru scoala urgent, nu poti pentru a nu ai laptop performant ( baga si asta, ca la mine a tinut ). Sper ca te-am ajutat >:d<. baftaaa.