| AnemonaP a întrebat:

Am un cont de email foarte vechi,la care de cativa ani i-am uitat parola,nu i am dat importanta pentru ca nu il foloseam. Insa am facut in trecut un cont foarte important folosind acel email,am dat ca am uitat parola insa ma trimite la intrebarea care este unchiul meu preferat,am incercat toate variantele posibile, dar aveam 10 ani cand il creeasem,cine stie ce am sccris si cum am scris, ce mai pot face?

5 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Nu poti sa ii recuperezi prin intermediul numarului de telefon?

| Sofer a răspuns:

Se poate recupera! Am reusit eu avand contul de yahoo spart si am primit niste link-uri cu care sa imi recuperez contul. A durat cateva zile ca trebuia sa urmez niste pasi..Asa deci ca sa poti recupera contul mai usor e important daca la acel mail ai avut o adresa de mail alternativa care sa iti trimita parola pentru schimbare sau numar de telefon valabil bagat la cont. Daca nu ai nicio adresa de mail alternativa si ai/nu ai avut numar de telefon bagat acolo, care numai e valabil o sa iti trimita codul pentru schimbare pe telefon. da nu cred ca e cazul. Da-mi pm sa te ajut cu schimbarea parolei.(sper ca pot si la tine sa il recuperez)

| AnemonaP explică (pentru Sofer):

Si care sunt pasii?

| Decicumzici a răspuns:

Poti face un ssl atempt cu wordlist https://www.youtube.com/watch?v=lJOZvfRMsBM sau daca esti geniu extragi un handshake din yahoo mail (desi nimeni nu stie cum) si faci ofline atempt. Bafta. Oricum iti dau mici sperante la asa ceva, nici macar nu sti cate litere sau ceva despre ea, nu sti daca era in 128 bit encription. Daca era in 128bitt dureaza 60 ori durata de viata univers =) Daca incerci oricum vezi ca daca se prinde ca ataci faci ceva ani, foloseste vpn macar sau fake wifi. Nu recomand varianta asta nicidecum, ca idee doar ca se poate. Ti-am zis mai mult asa ca educational. Nu e ilegal sa vorbesti despre asta, e ilegal sa chiar faci. Desi nu exista legi ale internetului dar sunt legi ce afecteaza indirect in urma a ceea ce faci. Mai bine nu fa asta deloc. Aniways

| Decicumzici a răspuns (pentru Decicumzici):

Cand spargi parole cu hidra practic trimiti continu "3way autentification handshake protocols" care sunt recunoscute ca si dDos atacks. Unele servere sunt protejate contra ddos printre care si yaho mail. Daca faci autentificare atmpt de prea multe ori iti blocheaza ip-ul, ceva de genu. Practic ori trimiti pachete tcp flood sau cum le zice cu anonymous doser ori spargi cu hidra serverul vede acelasi lucru ddos. Acest lucru e ilegal si votat ca fiind o metoda de atac care se pedepseste cu inchisoarea. Ddos se poate face si cu HOIC. In Germania a intrat la parnaie un tip pentru folosirea loic si nu e minciuna. Practic daca faci online crack tii serveru ocupat si acest lucru e ilegal. Ai dreptul la 3 login atempts si gata. Aici trebuie 10 ani sa tot incerce sa sparga nonstop. Ai inteles ideea. Toti cautam metode de a extrage handshakes sa facem ofline crack care e sigur, dar nu is prosti americanii cu serverele lor, au protectii gen ssl, tls, s.a. Nu stiu foarte multe dar iti spun ca online crack e fken imposibil si cei care fac asta mint ca se poate.