| JanaBucov a întrebat:

amicul meu este foarte bolnav, a fost internat in mai multe spitaluri dar l-a trimis acasa, nu i-a trecut. I-a o plasa de pastile zilnic, dar nu-i trece.
Are temperatura foarte ridicata cam 40 C, tensiunea foarte mare, se simte foarte slabit, este bolnav de o luna dar nu-i trece. Trebuie sa mentionez ca are 18 ani si este prima data cand este bolnav! MEltumesc, astept idei de medicamente.S-a dus la medic dar degeaba ii da cateva pastile dar nu-i trece

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune-i sa schimbe medicul si ureaza-i sanatate. Tu ii poti oferi insa aspirina saracului, este foarte eficienta in asemena cazuri.

| frostxtq a răspuns:

Trebuie sa fi primit un diagnostic. "Bolnav" nu ofera niciun indiciu. Noi nu putem sa iti dam "idei de medicamente", nu e indicat sa cumperi si sa iti administrezi medicamente aiurea, dupa propriile idei.
Probabil l-au trimis acasa pentru ca este vorba de o raceala si de aceea i-au dat medicamente pentru acasa. Faptul ca nu ii trece este probabil din cauza ca are sistemul imunitar foarte slabit si este mai greu sa se recupereze.

| PamPamPaaaam a răspuns:

Are Ebola, nu te speria. Nu e grav, doar poate să moară. Atât!

| ImNutellingYou a răspuns:

Doctorii mereu așteaptă bani, dacă nu, nu se uită la tine, încearcă să găsești un doctor bun, care să îi facă investigații suplimentare și să îi dea o medicamentație pe măsură. până la urmă despre ce răceală e vorba? una normală. cu tusă și febră? sau e vorba de ceva mai mult? Sănătate. happy