| Alexx_6727 a întrebat:

as vrea si eu niste statusuri fitoase, dragute, coll... cel mai frumoase si mai multe

Răspuns Câştigător
| emiitzzy a răspuns:

Aici ai tot ce doresti:X:X

Statusuri

Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba . te-am pierdut pe tine .
E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU !
Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea.

Fiecare cuvant e o speranta in plus . fiecare clipa trecuta, imi spune ca moartea mea e aproape, iar eu inca visez!
Tristetea m-a cuprins si vreau sa plang . nu mai pot . te iubesc si te vreau inapoi
Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi.
Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape.

Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput

Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc. supara cel ce iubeste. cel iubit isi bate joc

Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1′, tristetea
incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu
tine

Iti doresc sa mergi pe un drum numit VIATA, sa te impiedici de un
ciob numit NOROC, sa cazi intr-o prapastie numita FERICIRE, si ca
culegi o floare numita IUBIRE!

Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea

Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere, chiar daca scena a luat sfarsit
In lume sunt 8 minuni. 7 dintre ele le stie toata lumea dar pe a 8-a o stiu doar eu. aceea esti tu iubirea mea

Daca inima te lasa la mine sa te gandesti trimite-mi macar un msg ca sa vad ca ma iubesti

Am plans, am suferit, am pierdut atatea . totul pentru o cauza nobila: IUBIREA dintre noi doi .

Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc

De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as
mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic

Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna

Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare

As vrea sa fiu o stea. o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea

Daca as amaneta un gram din dreagostea mea pentru tine, ti-as cumpara lumea intreaga si inca ceva sper ca esti bine

M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am
gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine.
Abia atunci am realizat cat de bogat sunt

Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori
plingind. E o taina pe care indragostitii o ascund de frica lumii cand
taina e descoperita dragostea se stinge ca un cliseu fotografic expus
la lumina

Busy pentru fericire si speranta, avaible pentru lacrimi.

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea.

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc.

Q tine am invatat ce e iubirea, cu tine am invatat ca pot sa iert, dar uh ai plkt sh m'ai lasat singura! Asha ca am invatat sa nu ai incredere in nmn, sa plangi cand nu mai poti

Fara tine doar furtuni adun. Nori de lacrimi fac din flacari si`ti spun ca am nimic fara tine

M-ai invatat sa traiesc. M-ai invatat tot ce'i omenesc. dar. NU m-ai invatat sa IUBESC!: (

Viata e o zana nebuna.Ea te poate face fericit,dar te face si sa suferi.O adori cand e buna cu tine,o urasti cand ajungi la limitele nervozitatii.

Ce rau e sa te nasti si sa ii privesti pe ceilalti cum iti spulbera toate visele inca din primele zile de maturitate. ! si tu neputincios suferi in tacere si nimanui nu ii pese!

In inima mea iubirea sa moara, mancata de carii in ritm de vioara, sa planga, sa urle in bezna murdara .

Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere, chiar daca scena a luat sfarsit.

Daca inima te lasa la mine sa te gandesti trimite-mi macar un msg ca sa vad ca ma iubesti.

Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput.
Dc ne indragostim si apoi nu mai iubim.si spunem adio fara sa gandim
♥Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •"

• Facem tot ce stim si nu ne oprim • Traim viata din plin • Facem ce stim •

• Nu visam mashini luxoase • Nici castele din povesti • Trezeste`te baiete • Q astea nu ne cuceresti ! •"

• Pentru ca Ea nu m`a lasat niciodata la greu :* •"

• Peste toate trecem cu capul SuS • Ne avem una pe alta si asta`i mai PresuS •

Cu tine in gand , stau noapte si zi , si nu stiu viata fara tine cum ar fi .

10 vieti de'as sta cu tine tot ar fi putine

• Esti locu'n care intotdeauna m'am intors • Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos •

? Ce te face sa crezi ca el era "The one" ? ? Ai crezut ca stai o viata ? Dar n-a trecut un an ? Ai pus prea mult suflet ? Nu-ti face corectie ! ? N-ai gresit cu nimic ? Deci ia-o ca pe o lectie ! ?

• M'ai atras cum ai stiut numai tu • Si'am ramas doar a ta cu sufletul • M'ai atras cum nu a facut'o altcineva • Si de atunci locul tau e in inima mea •

• In mintea si inima mea o sa ramai toata viata • Chiar si atunci cand am sa mor si in mormant am sa`ti duc dor ! •

» Ce spun acum bagati la cap: Eu va iubesc cu adevarat. Pe tine surioara mea . Si pe tine dragostea mea »

Acolo sus intr-un coltz de cer

E lumina si pot sa sper

Ca intr-o zi eu voi afla

Unde esti iubyrea mea

Acolo sus intr-un coltz de cer

Se afla sufletul meu stingher

Dar stiu ca va veni o zi

În care eu te voi gasi

invata sa suferi de vrei sa iubesti, invata sa fii liber de vrei sa traiesti, nu dispera cand viata te apasa si nu plange de-al tau destin. caci dupa lacrimi viata-i mai frumoasa, cum dupa soare ceru-i mai senin.

"» Doar viata pe care o traim pentru altii este o viata ce merita sa fie traita. [?] «"

? Multi cred ca pot gandi pentru noi ? Dar noi nu inseamna mai multi ? Noi inseamna doar 2

? Mandria n`are loc in doi ? Ca ea e prima care naste un razboi ?

`• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viatsa. Fiecare sfarsit are un nou inceput . •

Du`te. somn usor. Fa bine.in viata mea sa nu te mai strecori. Daca vrei sa mai dai ochii cu mine. sa stai. retine. Ramai cat vrei dar nu incerca sa gandesti pentru mine.

? Daca vrei sa ma cuceresti. Invata sa iubesti. ?

pfff. Ce Sa`Tzi Fac ? AsTa e Firea. cReDeai Ca n ViaTa Te inSheaLa DoaR Pr!V!Rea ?

•[ ] Sa nu ma intrebi de ce lumea din jur nu mai e.in mintea mea acum traiejti doar TU . [ ]•

[ ] Orice s`ar intampla el p mne` ma ubesjte`[ ] . Eu sunt fetitsa lui.sji fara mne`nebunesjteeee` [ ]

AcCePtA`Ma FaRa NiCi1 ReGrEt. PrOmIt Ca O sA FiU SiNgUrU` TaU DeFeCt. [ ]

[?].OrIkT VoOr uNii. Nu Ne DeSpArTsIm.OriKt SpOoN aLtSii. NoOi Ne IoObIm. AzI Ne CeRtAm K`aJa E DrAgOsTeA. MaInE.SoArTa Ne Va ImPaCa. [?]

Sunt parsiva`atunci cand cred ca lumea Ma Ubesjte.Invatz sa intorc spatele cand nu sunt pretzuita.Invatz sa ma fac respectata.Chiar daca nu toata lume m`nghite.

[_[-[? Si realizez ca pot.[Sa uit tot]?Ca si cum n-ar fi existat deloc. Intorc privirea peste umar, intalnesc un altu` in drum.poate am pierdut ce aveam.ptr altcva mai bun?]-]_]"

"Vreau sa simt din nou ca pot sa zbor Am incercat dar nu te pot uita asa usor. Mor incet.simt cum totul ma doboara Hai sa o luam de la inceput, suferinta sa dispara."

"Sa Te |nTorc| |napo| n’am Sa Te rOg.Ma| Bn Sufar Sh Plang O V|ata`nTreaGa sH BlesTem ca De tOt PraFul Sa sE aLeaGa.;("

"Sh Va Plange Neincetat,dOrindu`sh s` Fi Uitat.Leganandu`I Durerea O Stea,O Mangaie cU Raza Sa!

Stii bine caci o porti in inima ta . Exista mai multe "ele" , dar totusi ,o singura EA

[...CateOdata imi pierd cumpatul,ma enervez atat de tare.nOrOc K zambesti frumOs,ma faci sa rad in seCunda urmatOare.

cand imi inumar prietenii, te pun de 2 ori :cand imi inumar prietenii, te pun de 2 ori :

E mai bine să fii nefericit de unul singur, decât cu cineva - Marilyn Monroe

mi amintesc cum ne jucam in ploaie, nu ne pasa de nimic desi problemele curgeau siroaie, desi lumea baga strambe intre noi mergeam mai departe si ii ignoram pe cei rai.Certuri si impacari deveneau chestii banale ca ne iubeam ca nebunii calcand orgolii in picioare /

Am facut greseli dar nu am facut din asta un secret,tocmai pentru ca nu le regret!stiu ca nimeni nu e perfect,sunt doar perfect atent sa nu le repet!

Si vezi.

Ca prin viata asta dOar Odata treCi,

Deci pe unde mergi, prOfita pana pleCi

.: ...la urma urmei tu nu ceri atat de mult, O viata fara griji ,ca timpul este scurt...

Iar dac-ai sa-ntrebi ce-a ramas la mine,

În inima am urme de tine

\

Ca sa obtii fericirea suprema trebuie sa ai pe cineva cu care sa o imparti

crede`ma, niciodata n`am vrut sa ti se prabuseasca lumea din cauza mea.

Stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand in ochii tai sa fiu... cea mai importanta fata.

Indiferenta , in acelasi timp atenta , sunt precauta de lumea prefacuta

Dar imi place cand imi spui tu "honey" si poate sa iti soptesc eu la ureche"treci la nani"!

Trec drept prin viata,si sunt mandra de trecut.

Am invatat ca dreptatea mi'o fac eu ,trec peste tine daca nu am incontro

Iata trec anii,ca zilele cu tine le am innumarat pe degete!\

Cum oare m ai gasit din atata lume?

Ti a zis ca ea nu e la fel ca celelalte,ti a zis ca poate intr o zi o sa iti arate...

Nu te grabiiiii misca te incet

Daca vezi sunete rosii verzi sau gri,esti unde ar trebuii sa fi

Eu n.am nicio grija.grija mea o au altele!

Sa te gandesti,inainte sa pleci cu ea.ca sunt barbati,,care o vor pe-a ta

Nu vreau sa fac ceva frumos cand stiu ca nu are rost...Sunt incapatanata si imi place asa cum sunt si daca nu-ti convine eu n-am sa plang

Eu nu am impresii, tu ai impresia gresita.

Ai avut vreodata in viata ta,o fata pe care s'o visezi si noaptea,sa nu'ti imaginezi viata fara ea si sa te doara-n 14 de alta ?!

A fost odata , asta nu inseamna ca va fi mereu , :*

Un zambet , o amintire ,un suflet , vorbe , momente , tot ce e legat de tine pot numi viata . ♥

Through every dark night, theres a bright day after that...

|I need an angel, to break me from falling down,
An angel, to show me the right way now

.O femeie poate să ierte orice, în afară de faptul să nu-ţi pese de ea. [Marin Preda]

Nu vreau averi, vreau doar un baiat care sa ma sune sa`mi spuna: Ai grija de tine iubita, te pup, noapte buna !

Nu te plictiseşti în infern; te plictiseşti numai în paradis.

Niciodată să nu înlocuieşti un suflet bun cu un chip frumos!

Nu-mi pare niciodata rau cand imi vad fostul prieten cu altcineva, mama mi-a spus mereu sa dau jucariile vechi cui nu le poate cumpara!

Astazi faci parte din trecut, desi imi umpli tot prezentul cu amintirea ta

Mi-e dor de inca un zambet Am pus atata suflet Si nu mi-ar fi atat de greu Daca intr-o clipa rece Iar mi-ar sopti ca imi trece Si se intoarce in viata mea

Dar ochii ei nu mai vorbesc
Ea ca pe o lacrima m-a sters

Suma inteligentei pe planetã, este constantãlînsã populatia se aflã în continuã crestere...
Munca în echipã este esentialã,iti dã posibilitatea sã dai vina pe altii.
Probabilitatea de a întâlni pe cineva cunoscut creste, atunci când esti cu cineva cu care nu vrei sã fii vãzut.
Exista douã tipuri de leucoplast: cel care nu se lipeste si cel care nu se dezlipeste.
Cand iti faci bagajele pentru vacanta,ia-ti jumatate din haine si dublu bani.
Omul se impiedica uneori de adevar, dar cel mai adesea el se ridica si isi continua drumul.
O zi inceputa bine se termina prost...iar o zi inceputa prost se termina si mai prost!
Indiferent ce se intampla, intotdeauna se gaseste cineva care stia ca asa se va intampla!
Niciodatã nu stii cine are dreptate, dar întotdeauna stii cine este seful.
Sunt trei feluri de a face ceva: o faci tu, angajezi pe altcineva, sau le interzici copiilor tai sa o faca.
Daca totul pare sa mearga bine, cu siguranta ai omis ceva...
De obicei un drum fara obstacole nu duce nicaieri!
Tot ce e bun :ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa!

• Ma urastiii? ♥ Problema ta !

• Ma respecti ? ♥ Si eu pe tine!

• Ma copiezi ? ♥ Nu`mi ajungi nici pana la degetu` mic de la picior!

• Ma invidiezi ? ♥ Ai de ce !

• Ma barfesti? ♥ Bravo. N`ai de cat !

• Un sfat ! ♥ Nu te lua de viata mea !

• Regretzi ca m`ai cunoscut ? ♥ Mi se rupeeee !

• Ma iubesti? ♥ Ce bine! Si eu pe tine !

• te-am amagit ? ♥ N`a fost cu intentie !

• te-am insultat ? ♥ Foarte bine! Meritai !

• te-am jignit cand nu era cazu`? ♥ Iarta`ma!

• Indrazneata ? ♥ Daca tu esti pampalau !

• Incapatanata ? ♥ Pana peste masura !

• Ce fac cu viata mea ? ♥ Nu`i problema ta!

• Ai zis ce`ai vrut ? ♥ O sa asculti si ce nu vrei!

• K sa te multumesc ? ♥ N`o sa ma schimb !

• Rea? ♥ Cu cine merita !

• ti-am zis ca te iubesc ? ♥ Am fost sincera !

• Bunu` meu simt ? ♥ Depinde de al tau !

• Sincera ? ♥ Da, orikt de dur ar fii adevaru` !

• Geloasa ? ♥ Da, chiar daca nu`mi dai motive !

• Te urasc ? ♥ mi-ai dat motive !

• Impunatoare ? ♥ Ptr ca stiu ce vreau !

• Originala ? ♥ Mereu !

• Devotata ? ♥ Ptr ca stiu sa`mi mentin prieteni !

• Copiata ? ♥ De fiekre data !

• Tupeista ? ♥ Ptr ca tre` sa fiu mereu deasupra ta !

• Vrei sa`mi devi prieten ? ♥ Demonstreaza ca meriti !

• Indiferenta ? ♥ Dak nu ma interesezi !

• Parshiva ? ♥ Datorita unoraaa` dintre voi !
Adevarul care ii face pe oameni liberi este in cea mai mare parte adevarul pe care oamenii n-ar vrea sa-l auda… "

" Secretul succesului este sinceritatea. Odata ce poti sa te prefaci, ai reusit. . "
" Atata timp cat nu-ti pasa unde esti, nu te poti rataci…

" Pentru fiecare 60 de sec. in care stai suparat, pierzi un minut din viata frumoasa pe care nimeni nu ti-o poate da inapoi… asa ca invata si tu sa fii fericit si sa zambesti! "

" Cei care te critica nu v-or decat sa te schimbe… pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata ! "
" Nici tu nu te cunosti, candva ve-i fi surprins de tine ! "
" Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti…nu de teama ca le-ai putea pierde,ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le ! "
" Cand te-ai nascut plangeai, iar toti cei din jur radeau… traieste-ti viata in asa fel incat atunci cand o sa vina clipa tu sa razi iar cei ce vor sta in jurul tau sa planga… "
" Nici de moarte nu am teama, stie lumea cum ma cheama, cand acuz si ma razbun stie lumea ca-s nebun…"
" Nu sunt singur in ploaie si vant. Am cei mai buni prieteni de pe pamant
" Romania este o tara in care pizza vine mai repede decat politia"Numai dupa invidia altora iti poti da seama de propria ta valoare… "

" Nu stiu care este cheia succesului, dar stiu precis care este cheia esecurilor: incercarea de a face pe placul tuturor… "
" Nu merita niciodata sa plangi pentru cineva, iar cine merita nu te va face niciodata sa plangi! "

Viatai scurta merita sa o traiesti…. confrunta toate greutatile ce le intalnesti e foarte important…. sa inveti cum sa trisezi… sa nu abandonezi un joc pe care il pierzi… "

" Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti ! "
" Cu cat s-a scurs mai mult nisip prin clepsidra vietii noastre, cu atat mai clar ar trebui sa vedem prin ea… "
" Intelept este acela care traieste in fiecare zi ca si cum in fiecare zi si in fiecare ceas ar putea sa moara ! "

" Te Iubesc si nu vreau sa te pierd… v-oi lupta sa recastig iubirea noastra pierduta candva… "
Nu pot sa dorm si ingerasul mi-a spus sa ma gandesc la ceea cei mai frumos in viata mea. M-am gandit la tine pentru ca viata mea esti TU…’MiSs-YoU’ "

" Ziua in care te-ai nascut sigur era ploioasa, dar nu era ploaie… cerul plangea pentru ca pierduse cel mai frumos inger ! "
" Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-aspus ca un inger nu pazeste alt inger ! "

1. Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.
2. Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.
3. Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.
4. Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.
5. Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.
6. Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.
7. Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele.
8. Prietenia este un blând angajament al inimii.
9. Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc
10. Prietenia este una din mângâierile vieţii

. complimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altzii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt.iar daca nu-ti convine nu ma plang.
5. Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.
6. Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!
7. As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.
8. ←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→
9. ←♥→Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine ! Ati uitat: AM TUPEU… Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU !←♥→
10. Prietenii falsi sa de BUZZ! astazi fac prezenta
11.Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.
12. Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.
13. Nu are nicio noima sa cersesti prietenia.
14. Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.
15.E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.
16. Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.
17. Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.
18. Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.
19. Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.
20. Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung

Prieteni ca tine gasesc la orice colt de strada.

Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

Daca razi, toti vor rade cu tine? daca plangi, vei plange singur

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt

Stiu cum sa ascund lacrimile stiu cum sa zambesc atunci cand inauntrul meu totul se prabuseste stiu sa plang razand si prietenii adevaratzi vor observa tristetea din ochii mei dar cei ce se prefac se vor preface in continuare si eu le voi raspunde avand aceeasi valoare

O prietenie trece si prin foc...daca ai prieteni falsi lasai in flacari si tu pleaca
Totii care`si spun in minte "am un prieten/adevarat/a".se mint singuri!

PRIETENII FALSI: Te vor barfi celor care te barfesc pe tine.

Priteni adevati exista trb doar sa stii sai gasesti

Un cerc de prieteni nu-l faci cu compasu un cerc de prieteni il afc c grija si cu atentie dar prietni falsi nu-si dau seama

>>Cazi pe pamant impinsa de`o falsa prietenie < <

Fereste-ma, Doamne, de prieteni, ca de dusmani am eu grija!
In viata tre sa fi sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!
Imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invidia lor ma face sa fie mereu cu o treapta deasupra lor…… :X:X
Complimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altzii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt.iar daca nu-ti convine nu ma plang

Intr-o zi se intalnesc DRAGOSTEA si PRIETENIA.DRAGOSTEA intreaba PRIETENIA: daca eu exist tu ce rost mai ai?PRIETENIA raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima…
Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.
3. In viata tre sa fi sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!

7 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

Statusuri Smechere
Aseara te-am visat
ca te-am sarutat
si de bucurie
am cazut din pat!

a fost o data,
un mos si o baba,
mosu a spus,
eu mor!
iar baba a spus,
iti dau ignorre

Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi! "

de fapAs vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun t cat te iubesc

»" Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL! "

Dragostea nu are nevoie de cuvinte… Se poate spunde Te Iubesc cu o singura privire…

Visez doar la tine…. visez ca vei fi mereu langa mine. Oare visul meu se va implini? "

Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc! "

Azi m-am dus si eu la biserica. Cand ma uit la cucoana de langa mine.isi aprindea tigara. Doamne! sa scap berea din mana nu alta.

Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti!

Tu de vei iubi pe alta… eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC!

Voi radeti toti de mine ca sunt diferita, iar eu rad de voi ca sunteti toti la fel

Exista 2 tipuri de oameni in lumea asta:Eu si Restul...

Le doresc la toti dusmanii mei 3 masini in fata casei:salvarea, politzia sh pompierii...

Azi m-am dus si eu la biserica. Cand ma uit la cucoana de langa mine.isi aprindea tigara. Doamne! sa scap berea din mana nu alta.

| Alice a răspuns:

Orice baiat care se respecta are langa el o bruneta smug"

Sunt frumoasa si isteata si toti ma invidiaza.Le transmit de la distanta ca cine nu ma place e o zdreantza.

mult prea fina,intre fete sunt regina.se opreste,te ameteste,iti zambeste,ma omoara,ma priveste,se lasa pe spate doar de la jumate,va intrece pe toate"

,mori dupa ea,are... are cu ce,are dintre toate fetele,are balans are stil are haz se misca bine pe toba si bass,ca-o balerina are miscari de felina,intre fete e regina.

fara Lycra si solar,asta e bronzul natural,Si special pentru tine,DA TU,cea care te uiti la mine ,Sunt mUlt MaI BuNA sI MUlT maI FrUmOaSa cA TINe

Am corpul de felina,privire si piele fina,ochii de vipera veninoasa,caracter de bruneta norocoasa

N-ai ce spune ,spun pe bune,mai bine pune ochii si holbeaza-te ca cu holbatul ramai,priveste cat mai poti"

StOoP! GaTa-GaTa,nU vreaU sa ma fUre altu, fura.ma tu ca-i maI bine love struck,ca si mie imi convine smug

Eu nU asculT dEstInuL.lA viSe nU cEdeZ.nu`mI pOaTe spUnE nimEnI cE calE sA urmEz!

"Dar n`are sens ... Si ies din cadrul tau sa`ti dovedesc ca traiesc intens. Am succes... :X"

Tu ma Asteptai sa vin . Cacii asa am promiss love struck… dar acum eu sunt .ce`a cu telefonu inkiss

Am tupeulaughingrolling on the floor Mam nascut In ciuda TA Stiu K nu ma Poty Suporta.Merg incet inspir TAL3NT.si STRIG TAREE! in gura MAare copia nu are valoarelaughing:X:X""

Vezi tu scumpo.o fi stat si cu tine.stiu.stiu si ca a arso cu altele.dar el are o fata.si pentru el.fetita lui e cea mai importanta!tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

baietii sunt niste...nu mai spun pana la urma doar arat...:@

Visele nu ti le dau, nu mi le poti lua, sa visez e lumea mea…

Am tHalenT sHi maRe sTil fata spatHe si proFil

Am lansath un sthil jukr.sa fiu zanik number one:X:X

Poate nu sunt o prietena buna, dar sunt o dusmanca PERFECTA!

Imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invidia lor ma face sa fie mereu cu o treapta deasupra lor……winkingwinking:X:X

Eu traiesc…tu stai. Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti si n-ai!

Sunt o mica vrajitoare cine ma saruta moare ; un baiat ma-a sarutat 7 zile a oftat smug

As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele
DRAGUTE135.Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist.
136.Cand un pictor orb va picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca te va iubi mai mult decat mine
137.Dragostea este ca atunci cand nu vrei sa dormi pentru ca realitatea este cel mai frumos vis
138.Ai o voce asa frumoasa,dar nu stiu de ce o irosesti vorbind!
139.Nu-mi da sfaturi ,stiu sa gresesc si singura
140.Vata de zahar?NU.Sirop de capsuni?NU Ciocolata?!NU Nu pot gasi nimic atat de dulce ca tine!
141.Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc.Supara cel ce iubeste.Cel iubit isi bate joc
142.Am plans, am suferit, am pierdut atatea. totul pentru o cauza nobila: IUBIREA dintre noi doi
143.Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor par a fi adormite in armonia raiului. - William Shakespeare
144.Cat de mult te iubesc nu vei stii niciodata! Iti pot spune doar ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu ma gandesc la tine. E mult sau e putin? Cand vei stii raspunsul se va risipi si misterul
145.IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierulhappy
146.Dragostea nu are nevoie de cuvinte Se poate spune Te Iubesk cu o singura privire !
147.Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul !
148.Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vietii
149.Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.
150.Zambeste, si aratale ca nu iti pasa Zambeste, chiar daca`i prins o pasa proasta Zambeste, indiferent de problemele ce te`apasa Zambeste, chiar daca esti o fire mai retrasa!
151.Nu privi in spate,lasa-n urma tot ce-a fost.Tu incercai sa te ridici.El te tragea in jos.Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti,ca tine sunt putine dar ca el sunt toti!
152.Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma.Ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul
153.Totul trece.Asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme.sad
154.Incerc intai de toate pe mine sa ma iert incetez sa mai caut ce credeam ca e perfect si dintre atatea amintiri o sa aleg ce e frumos o sa-ncerc macar o data sa nu vad totul pe dos.
155.Daca toti oamenii ar sti ce spun ceilalti despre ei, n-ar mai exista in lume nici macar patru prieteni.
156. Iubirea este sa dai ocazia cuiva sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face.
157.Lupta sa obtii ce iti doresti in viata , sau vei fi nevoit sa te multumesti cu ce primesti !
158.Cand o usa a fericirii se inchide, o alta se deschide; dar deseori ne uitam atat de mult la usa inchisa ca nu o mai vedem pe cea care s-a deschis pentru noi.
159.Tacerea este prietenul adevarat care nu te tradeaza niciodata.
160.Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima , pe care nu le poti pronunta !
161.Viata este o scena iar noi toti actori
162.Zambeste , atunci cand doare cel mai mult !
163.Viata e scurta Incalca regulile , iarta repede , saruta incet , iubeste cu adevarat , razi necontrolat si nu regreta nimic ce te face sa zambesti !
164.Si nu mi-e frica, el e langa mine, si totul va fi bine
165.In viata cat ai sa traiesti Multi ochi caprui ai sa intalnesti In timp ce te uiti la ei Gandestete si la ai mei
166.Ma invidiezi?Ai dcwinkingMa barfesti?Nai decatwinkingRegreti ca mai cunoscut?Nu-mi pasalaughingIndrazneata?Nu mai spun.Incapatanata?Pana peste masurawinkingNemultumita?Intotdeaunawinking
167.Buna reputatie a unei femei se datoreaza tacerii multor barbati
168.Nu iubesti o femeie pentru ca e frumoasa.E fruomoasa pentru ca o iubesti tu!
169.Un prieten bun e langa tine nu cand ai nevoie,ci cand gresesti
170.Nimeni nu poate sa imi fure zambetul care`mi apare cand ma gandesc la tine . Si nimeni nu`mi poate fura inima pentru ca ea deja iti apartine !
171.Stiai ca dragostea este cel mai ciudat joc din lume?sau amandoi pierd,sau amandoi castiga.castigam si noi ceva azi?
172.De ce să mă înec în lacrimi şi să nu dau aceast mesaj de despărţire când pot să încep să studieaz iubirea adevărată şi să învăţ cuvantul "feicire"
173.Nu conteaza cat ma iubesti atata timp cat te prefaci!
174.Spui ca adori si ca iubesti, dar nu stii sa pretuiesti.
175.E prea tarziu acum, prea tarziu pentru regrete Din tot ce-a fost frumos au ramas acele momente.
176.Iubirea:ce rost are sa iubesti daca niciodata nu ai parte de ea ?!
177.Probabil poza mea din rama mi-ar soptii : stii, nu esti ceea ce-mi doream sa fi!
178.Ochii care te priveau candva cu atata dragoste, acum plang si se uita in alta parte
179.Complimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altzii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt.
180.←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→
181.←♥→Nu’s fitoasa.prea putin imi pasa.uita’te la tine si apoi vorbeste de mine ! Ati uitat: AM TUPEU Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU !♥
182.Vor exista mereu oamenic care te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.
183.E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.
184.Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.
185.Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta? prostia si stiti dc?pentru ca se raspandeste
186.Dragostea lui este ca vantul:o simti dar nu o vezi
187.Am un talent nativ.Să folosesc un zâmbet pe post de sedativ!
188.Nu te Schimba urmează-ţi visele nimeni nu te poate oprii.Nu ceda orice ar fi!
189.Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii.
190.Te crezi in lumina reflectoarelor in centru multimii. Dar defapt esti singur in camea ta iar becu de 2 watzi bate in oglinda si iti creaza senzatzia de vedeta iar zgomotul care intra prin crapatura termopanului pare a fi urletul multimii
191.Cu fiecare privire imi bagi un cutit in inima,cu fiecare apropere il infigi mai adanc,cu fiecare cuvant doare mai tare,ca apoi cu distantzierea sa-mi iei si cutitul ala si sa nu mai am nimic, macar ala imi aducea aminte ca te iubeam si ma facea sa ma doara
192.De ce oare nu simt ca ploua?Pentru ca u esti langa mine si esti ca o umbrela
193.Pentru un moment ti-a ramas in suflet De-atunci o porti cu tine,oriunde,oricand, si simti ca deja face parte din tine.
194.Zambeste! E al doilea cel mai frumos lucru pe care il poti face cu buzele
195.CiNE zAmBEstE caNd LuCRuRIle MeRG rAu.S-A gAnDit Pe CinE sa DEA VinAlaughing
197.Puteti copia originalul dar niciodata nu veti fi ca el
198.Ai pIeRdUtH Un dIaMAnT: (iN TiMp cE ErAi pReA OkUpAt sA CoLeCtIoNeZi pIeTrIkElE
199.Marile incendii se nasc din scantei mici
200.I don't like to be bad I'm just tired to be nice
201.Totzi baietzi se uita dupa mine dar ei nu stiu ca eu am ochi doar pentru tine
202.O femeie desteapta are intotdeauna barbatul pe care si-l doresc si alte femei
203.Stiu ca te uiti la ea si te gandesti la mine O atingi pe ea dar ma simti pe mine Ti-e sete de mine dar te racoresti cu ea Stiu ca ma vrei pe mine dar te multumesti cu ea
204.Oricat de frumos ar fii un baiat Exista o fata' deja plictisita de el!
205.Dak as avea curajul sa iti sp ca inca tin la tine daca as avea curajul sa iti sp ca inca ai un loc in gandul,sufletul si inima mea pentru ca u esti baiatul la care am tinut cel mai mult.si ori cat as incerca nu voi putea uita atat de usor tot ce a fost
206.Mi’am pierdut ursuletl de plush ?nu vrei sa dormi tu cu mine ?
207.Sa iubesti inseamna sa te minti in fiecare zi ca cineva se gandeste la tine!
208.Un buchet de ghiocei si o primavara superba pentru o persoana mai speciala decat toate anotimpurile!
209."falsa"-doar cu unii."ignoranta"-cand nu vreau sa vb cu u..."te urasc"-mi-ai dat motive "te deranjez"-iartama nu-mi pasa."totusi "vrei sa fim prieteni"- demonstreaza ca meriti
210.Cel mai bun prieten nu vorbeste pe la spate Cel mai bun prieten e mai mult decat un frate Cel mai bun prieten iti spune totul tie Si imparte cu tine si ultima mie
211.Chiar de-ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme.tot as glumi!pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa!
212.Dintre toate prietenele care le-am cunoscut tu esti cea pe care nu vreau sa o uit, si daca mor inaintea ta, voi ajunge in rai si te voi astepta
213.Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.
214.Prietenia inseamna sa fii alaturi de prieteni nu cand au dreptate ci atunci cand gresec.
215.In viata tre sa fi sigur pe tine sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!
216.Am aflat ca nu poti avea incredere in nimeni,m aflat ca la cel care te astepti mai putin te poate trada,am aflat ca nimanui nu-i pasa daca sun fericita sau trista,am aflat ca in lume exista mai multa ura decat prietenie

| AlysaAly a răspuns:

Te iubesc, te doresc, fara tine nu traiesc.

Te-am ranit, ti-am spus adio
Te-am parasit, ti-am spus s-a încheiat,
Te-am strâns în brate, te-am îndragit
Te-am iubit, ti-am spus ca nu te mai iubesc,
Am mintit!
Chiar si dupa ce voi muri, tot te voi iubi!

Te iubesc...sunt doua cuvinte ce nu le poti spune oricui dar eu am facut'o si nu regret pentru ca eu Te Iubesc.

te iubesc te iubesc alt cuvant nu gsesc stiu ca te vei gandi la mine noapte si zi. TE IUBESKK MULTTT DEE TOTT.

Inima mea e a ta, poti sa faci ce vrei cu ea, dar...n-o da la altcineva.

Am sa iubesc o iubire ce o graiesc, pe care o voi iubi mereu ca sa stii de la mine ca sunt nebun, sa stii, dupa tine voi fi.

Tu esti ingerasul meu,
Copilas de Dumnezeu.
Tu esti floricica mea,
Si eu albinuta ta.

Vreau sa stii ca te iubesc si esti prima persoana de care ma indragostesc.

Am vazut prezentul, viitorul l-am citit
Si oriunde vom pasi, vreau sa creaca flori,
Pe afectiune si iubire legatura ne-am cladit
De vom avea mai multe vieti, le vom traii la fel de mii de ori.

Iubire, tu faci tot ce vrei din mine,
nu am somn cand nopatea vine.

Un lucru voi face cu tin,
ce tu cu mine nu vei face,
toata viata sa te iubesc,
si niciodata n-am sa te parasesc.

Ne nastem pentru a traii,
traim pentru a viisa,
destinul nostru este sa murim
misiunea noastra este sa iubim.

Ca prieten te-am cunoscut
ca prieten mi-ai placut
Mi-ai dat motine in viata
multa iubire si speranta
De cand sunt cu tine
ma simt foarte bine
Tu mi-ai intrat la inimioara
si te iubesc ca in prima zi de vara.

Sti cine sunt, sti cum ma numesc, dar ceea ce nu sti, este cat de mult te iubesc.

Acestea sunt cateva care miau venit in minte
si m-am gandit sa fac sa rimeze cateva cuvinte.

Sper sa-ti fie de folos, daca nu iti plac iti las o pagina sunt statusuri de dragoste in versuri, de ras...pentru ce ai nevoie te duci un pic mai jos si iti va aparea in albastru
Statusuri de dragoste...stat funy acolo gasesti de toate

http://www.statusuri.ro/statusuri-de-dragoste.html

1. Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!
2. Caut un baiat frumos…sa ma indragostesc… sa ma tina in brate. si sa-l falimentez!
3. Baietii au ceva al lor, fenomenal, dar intotdeauna fetele au rolul principal!
4. Poate am aere-n cap.asta e doar problema mea.nu poti sa ma suporti.asta e doar problema ta.nu ma cunosti.atunci nu te baga!
5. Sunt o fata alintata, pe baieti ii dau pe spate… sunt o fata frumusica si de nimic nu-mi este frica!
6. Ma dau cu sania in congelator ca sa vezi cum ma omor DND!
7. Sunt o fata tare cuminte… stiu sa fac pe oricine din cuvinte!
8. Caut asasin platit cu tarife modice!
9. Ce să iţi fac? Asta e firea, credeai că în viaţă te inşeală doar privirea?
10. Sunt extrem de simplă şi extrem de clară… dar pot fi şi extrem de calmă şi extrem de vulgară
11. Ce buze dulci,cand ma atingi ma simt de parca zbooor Privirea ta,m-ascund in ea, doar ea imi da fiori! :X **[]**Minte de copil, iubire nebuneasca Te ador si nu`mi pasa! :X
12. Sunt o adevarata finete… pacat ca sunt invidiata de multe zdrente
13. Acolo unde dragoste nu e, facem ca ne pricepem!
14. Dacă te-am iertat odată a fost vina ta! Dacă te-am iertat si a doua oară a fost vina mea
15. Si-mi place atunci cand vi si te umilesti, asa-i in viata pe toate le platesti
16. Ochi mari, buze frumoase, Toate fetele din jurul ei pe ea sunt geloase
17. Cand ma gandesc, ca te gandesti, ca ma gandesc la tine, gandeste-te ca ma gandesc, ca te gandesti la mine.
18. Ai grija sa nu calci in cioburi ca te spargi in figuri.
19. Te iubesc si te ador…ca pe-o roata de tractor…
20. Sunt chiar eu, acum ca m-ai vazut, Ai tresarit un pic, si m-ai recunoscut… Esti chiar tu, nu te-ai schimbat prea mult, dar nu zambesti la fel, Cat timp o fi trecut?]
21. Dau Rime corecte` Te ard l sentimente`. Ti se pare un miraj.-eu iti spun ca n-ai curaj.
22. O să ramână amintiri blocate în ochii nostri goi. Că se`nvarte ceasul si nimeni nu-l va da inapoi.
23. Cu pielea ei bronzata, pune pasiune. vorbeste urat da fce numai lucruri bune
24. Voi radeti de mine ca sunt diferit, dar eu rad de voi ca sunteti toti la fel
25. Iubeste si iarta, caci este cea mai frumoasa arta!
26. Foaie verde, solzi de peste, uite prostu cum citeste!
27. Foaie verde pui de strut vezi sa nu ramai in put.
28. Bărbaţii ar spune mai puţine minciuni dacă femeile ar pune mai puţine intrebari.
29. Pun ganduri in randuri scrise-n rime. Nu sunt model pentru nime` … nici pentru mine
30. Decat sa le dau satisfactie celor ce vor sa ma vada cazand mai bine ma daram si o sa cad razand.
31.Am auzit ca lumea vb mult Nu am timp sa stau s`o ascult.N`am timp de barfe.n`am timp de nici un gen de TARFE.
32.Intr-O lume virtuaLa sunteti tari in gura, e misto sa fi superstar din tastatura.

| PetronelaBurlacu a răspuns:

Orice baiat care se respecta are langa el o bruneta "

Sunt frumoasa si isteata si toti ma invidiaza.Le transmit de la distanta ca cine nu ma place e o zdreanta.

mult prea fina, intre fete sunt regina.se opreste,te ameteste,iti zambeste,ma omoara,ma priveste,se lasa pe spate doar de la jumate,va intrece pe toate"

,mori dupa ea,are... are cu ce,are dintre toate fetele,are balans are stil are haz se misca bine pe toba si bass,ca-o balerina are miscari de felina,intre fete e regina.

fara Lycra si solar,asta e bronzul natural,Si special pentru tine,DA TU,cea care te uiti la mine,Sunt mUlt Mai BuNA sI MUlT maI frumoasa cA TINe

Am corpul de felina,privire si piele fina,ochii de vipera veninoasa,caracter de bruneta norocoasa

N-ai ce spune,spun pe bune,mai bine pune ochii si holbeaza-te ca cu holbatul ramai, priveste cat mai poti"

StOoP! Gata-Gata, nu vreaU sa ma fUre altu, fura.ma tu ca-i maI bine, ca si mie imi convine

Eu nu ascult dEstInuL.lA vise nu cEdeZ.nu`mI poate spune nimeni cE cale sa urmez!

"Dar n-are sens... Si ies din cadrul tau sa-ti dovedesc ca traiesc intens. Am succes... :X"

Tu ma Asteptai sa vin. Cacii asa am promiss … dar acum eu sunt.ce`a cu telefonul inkiss

Am tupeu Mam nascut In ciuda TA Stiu K nu ma Poty Suporta.Merg incet inspir TAL3NT.si STRIG TAREE! in gura MAare copia nu are valoare:X:X""

Vezi tu scumpo.o fi stat si cu tine.stiu.stiu si ca a arso cu altele.dar el are o fata.si pentru el. fetita lui e cea mai importanta!

Funda`?>

| Alexx_6727 explică:

Multumesc tuturorkiss

| Ana_Camelia_1994 a răspuns:

Sunt eu mica dar a dreacu nu sti ce ma duce capu de vrei sa te pui cu me, baga-te daca te tine dar iti spun ca nu e bine