| Selena253 a întrebat:

Buna
Azi m-am certat cu mama mea si ne-am spus lucruri foarte dure. Totul a plecat dintr-o prostie si a ajuns o cearta imensa.
Mama mea mi-a spus anumite lucruri foarte urate. Deși am 14 ani niciodata nu i-am răspuns pt ca știam ca ia fost foarte vreau sa ma crească singura. Nu cred ca a procedat corect scotandumi ochii, dar nici eu spunându-i anumite chesti ( nu am jignit-o niciodata )
Nu stiu ce sa fac! Ajutați-mă!

Răspuns Câştigător
| HighByTheBeach a răspuns:

Salut!
Probabil e ceva obișnuit în adolescență să te cerți cu mama, nu că aș fi de acord cu asta. Du-te la ea și cere-ți scuze. Spune-i că ai vorbit toate acele prostii pe negândite, la mânie și că nu crezi absolut nimic din ceea ce ai zis. La sfârlit adaugă că o iubești mult, mult, mult și încearcă s-o îmbrățișezi. Data viitoare, mai bine taci și ascultă, iar dacă ai ceva de spus în apărarea ta, păstrază-ți calmul. Așa sunt mamele, ne mai ceartă uneori din tot felul de prostii. happy

| HighByTheBeach a răspuns (pentru HighByTheBeach):

Scuze, era sfârșit*

2 răspunsuri:
| AttractionLaw a răspuns:

Cere-ți iertare de la ea și spune-i motivul pentru care a-i jignit-o, spune-i că-ți pare rău pentru aceasta și ea te v-a ierta! Vei vedea.