| anonim_4396 a întrebat:

Azi un tip m-a sarutat dar eu nu i-am raspuns, desi voiam sa fac asta (insa a fost primul meu sarut si nu stiam ce/cum sa fac). Cum as putea sa il fac pe baiat sa mai fie cu mine? Credeti ca ar mai vrea? Ce as putea sa ii spun?

Răspuns Câştigător
| FineBroAndy a răspuns:

Lasă-mă să înţeleg:te-a sărutat un tip, dar nu erai cu el şi acum vrei să mai fii cu el? În cazul în care a vrut să te sărute mă gândesc că simte ceva pentru tine.E normal să fii speriată la primul sărut, poate va înţelege asta dacă îi vei explica :-)

| nutellasicobreala a răspuns (pentru FineBroAndy):

Pai nu eram cu el (ca si cuplu), dar daca l-am respins nu vreau sa inteleaga ca nu vreau sa fiu cu el!
I-am explicat si a zis ca nu e nimic...dar vreau sa aflu daca mai vrea sa mai fie cu mine sau nu si nu stiu cum sa il intreb!

| FineBroAndy a răspuns (pentru nutellasicobreala):

Spune-i că îţi pare rău şi că mai vrei o şansă, doar toată lumea este speriată la primul sărut.Sunt sigur că va înţelege :-) Dacă e un tip de treabă, te va asculta şi îţi va mai acorda o şansă. Dacă nu, vei putea trage anumite concluzii despre el.

| nutellasicobreala a răspuns (pentru FineBroAndy):

I-am zis ca imi pare rau, dar mi-e putin cam rusine sa ii mai cer inca o sansa!
Oare ce parere are acum de mine?

| FineBroAndy a răspuns (pentru nutellasicobreala):

Te înţeleg, şi eu am trecut prin asta. Dacă nu vei face un sacrificiu acum, s-ar putea să regreţi mai târziu. Dacă vrei să continue relaţia, eu zic că tu ar trebui să faci următorul pas.Va merita, îţi spun eu big grin

| nutellasicobreala a răspuns (pentru FineBroAndy):

Poti sa imi povestesti cum a fost primul tau sarut? Poate prind curaj!

| FineBroAndy a răspuns (pentru nutellasicobreala):

În cazul meu, fata a făcut primul pas, deci eu nu am avut de ce să-mi fac probleme laughing.În orice caz, dacă vrei să o faci pe internet este mai uşor pentru că nu trebuie să-ţi mai arăţi faţa big grin Când vine vorba de vorbit face-to-face toată lumea se sperie.Eu am mai mult curaj să îmi destăinui sentimentele pe net decât în realitate, dar dacă chiar ţin la persoana respectivă o fac şi în realitate.Dar tu faci ce vrei, e decizia ta big grin

| nutellasicobreala a răspuns (pentru FineBroAndy):

Deci pot sa ii zic pe net ca mai vreau inca o sansa?
Si apoi el poate mai face inca o data primul pas?

| FineBroAndy a răspuns (pentru nutellasicobreala):

Eu mi-am început majoritatea relaţiilor de până acum pe net, deci nu văd de ce ar fi o problemă. Dacă va continua relaţia, vei putea să-i spui mai târziu că te-ai simţit ruşinată happy

16 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune-i ca ti-a placut si asa va avea din nou curajul necesar. Nu evita sa-i spui ca tu nu stii a saruta, si roaga-l sa te invete tainele sarutului. Va fi incantat sa te ajute si nu veti uita asta niciodata!

| nutellasicobreala a răspuns (pentru neutrino):

Cum sa ii zic ca mi-a placut cand eu nici nu am facut nimic?!

| bbu2eugen a răspuns:

Odata ce el te a sarutat normal ca mai vrea.

| nutellasicobreala a răspuns (pentru bbu2eugen):

Multumesc pentru raspuns!
Sincer, ti-as fi dat funda dar nu pot da decat una!

| bbu2eugen a răspuns (pentru nutellasicobreala):

Stai lin nutella tu sa fii sanatoasa.

| nutellasicobreala a răspuns:

Pff...chiar n-am chef de caterinca ta!

| georgianamihaela18 a răspuns:

Am un sentiment de deja vu.ce sa zic..de mine persoana aceea a ras(el avea experienta), nu a inteles ca eu era la primul sarut, si oricat am mai incercat eu ..nu am mai fost impreuna ..Nu stiu ce sa zic,eu m-am lasat batuta,dar daca tu il placi, fa cumva sa afli ce crede despre tine dupa faza asta, prin intermediul cuiva, iar daca el nu a ras, explica-i si poate va intelegehappy

| nutellasicobreala a răspuns (pentru georgianamihaela18):

I-am explicat ca nu am facut asta niciodata si ca d-asta nu i-am raspuns!
Si a zis ca nu e nimic, dar nu a dat de inteles daca mai vrea ceva sau nu!