| AnemonaP a întrebat:

Ce intelegeti prin :,,faceti cat mai multe amintiri, nu sa ramaneti doar o amintire"?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Ramai si creeaza momente unice de care sa-ti aduci aminte mai tarziu in viata, alaturi de persoanele dragi, in loc sa pleci dand cu piciorul la sansa respectiva si sa ramai doar o amintire in mintea lor.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa faci multe prostii in viata ca sa nu-ti para rau mai tarziu

| LonelyLoner92 a răspuns:

In viata trebuie sa faci multe nazbatii pentru a avea ce povesti la batranete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare o prostie fara sens.
1."Faceti cat mai multe amintiri" adica : cat mai multe experiente de viata pe care o sa ti le aduci aminte cu drag, o sa razi, etc.
2. "nu sa ramaneti doar o amintire",aici fiind partea naspa, orice ai face,ramai o amintire,pentru ca mori, si cineva o sa isi aduca aminte de tine.
Mda, si ma mir cand vin astia cu explicatii "inseama aia ", "inseamna aialalta", da nu vede nimeni ca e fara sens, si o prostie.E evident.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

" One day you'll be just a memory for some people. Do your best to be a good one". "Intr o zi o sa fii doar o amintire pentru unii, fa tot ce poti ca sa fii una frumoasa.
Asta e gandita de exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Faceti cat mai multi prunci, ca sa nu ramaneti doar un prunc." are logica acum? laughing)